Робітничі руки

Робітничі руки

Шахтарям Червонограду прийшов лист від міністерства, в якому зазначені плани поступового закриття більшості шахт регіону.

Вчора, 30 липня, в телефонній розмові із шахтарем шахти №2 Червонограда, нам стало відомо, що на спеціальних зборах керівництва шахти, профспілок та шахтарів було зачитано документ, надісланий від Міненерговугілля. В цьому листі зазначено, що влада планує відокремити шахти «Лісова» та «Степова» та перевести їх в безпосереднє підпорядкування ДП «Державна вугільна компанія».

Про що думає міністр енергетики Демчишин?

Про що думає міністр енергетики Демчишин?

За словами чиновників, це відокремлення і є «реформуванням» галузі. Самі шахтарі підозрюють, що ці найкращі шахти в регіоні спеціально передають в руки держави тільки для того, щоб потім перепродати в приватну власність олігархам. Інші ж державні шахти, на яких працюють тисячі робітників, законсервують, або ж просто закриють.

Довідка: Із 35 державних шахт, за планами чиновників  6 планується закрити, 5 – законсервувати, а 24 – передати на «самозабезпечення», або перепродати задешево багатіям. Результат такого реформування – масові звільнення та вимирання цілих шахтарських містечок.

«Вже тривалий час найкраще обладнання передається на ці шахти, витрачаються мільйону на їх модернізацію, в той час як на наші підприємства і іржавого гвіздка не надішлють. Влада просто хоче потім продати ці шахти в приватні руки, а нас – закрити.  А тим, хто протестує –  не виплачують зарплату та відправляють в АТО» – шахтар Червонограду.

За словами гірників, вони не збираються миритися із такими планами знищення галузі. Вже заплановані протестні акції в кількох шахтарських містах Західної України.

Довідка: Шахта №10 «Великомостівська» введена в експлуатацію в 1978 році. Згідно наказу Міністра палива та енергетики України від 2 лютого 2001 року за №50 шахта перейменована з №10 «Великомостівська» на «Степова».  Проектна потужність – 2400 тис. тонн. Встановлена виробнича потужність на 1.01.2010 р.- 1500 тис. тонн в рік.

Шахта "Степова"
Шахта “Степова”

Шахта №6 «Великомостівська» введена в експлуатацію в 1963 році. Згідно наказу Міністра палива та енергетики України від 2 лютого 2001 року за №50 шахта перейменована з №6 «Великомостівська» на «Лісова». Проектна потужність – 600 тис. тонн. Встановлена виробнича потужність на 1.01.2010 р.- 300 тис. тонн в рік.

Шахта "Лісова"

Шахта “Лісова”
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)