b3Yo_OTK1DwЦей лист був надісланий на нашу редакцію боснійськими товарищами, учасниками масових робітничих протестів в містах Боснії цього року, борців за волю трудового народу. 

Дорогі товариші,

З початку конфлікту на Майдані, ви знаєте, що у вас є повна підтримка боснійського антиавторитарного соціалістичного руху. І це не змінилося, і ваша боротьба жодного разу не була поставлена під сумнів. Пройшло багато часу з моменту нашої останньої громадської підтримки боротьби анти-авторитарних груп і українського народу, так багато речей змінилося і цього разу ми говоримо від імені лютневих боснійських повстанців. Але не тільки від них – більшість боснійського народу солідаризує себе з українським народом і розуміє його боротьбу.

Ми знаємо, що це дуже складна ситуація і дуже важкий вибір. Деякі товариші стали добровольцями і приймають участь в Анти терористичній операції на Сході України, інші борються іншими різними методами, інші ж залишаються вдома і просто плутаються в безумстві. Ми поважаємо вибір кожного щодо боротьби і поважаємо рішення кожного з вас, чи то йти на війну або ж залишитися вдома. Тим не менш, ваш вибір призвів до серйозних конфліктів всередині анти авторитарного руху, не тільки в Східній Європі, але і ширше. Ситуація в Україні, можливо, є тестом, який провалило багато «лівих», яких ми вважали за щирих компаньйонів.

Але! Ми знаходимося в стані війни! І, як в кожній війні, маски спадають між повстанцями, воїнами і товаришами. Ми повинні розуміти, що антифашизм і анархізм – це слова, які можуть бути використані ким завгодно, так що ми повинні звернути увагу на дії, а не на слова людей. Не кожен «антифашист» – дійсно антифашист, і не кожен антифашист – наш товариш.

Це перша наша рана у цій війни, але ми не помремо від неї!

Багато груп дивитися тільки на однин – західний – імперіалізм, не розуміючи української ситуації, вони вважають, що світ діє на принципах одного імперіалізму, бо такий самообман, є необхідним для їхніх боягузливих сердець, які не можуть змиритися з тим, що для вільного суспільства, побудованого на основі солідарності, самоорганізації та взаємодопомоги, ми повинні боротися на два фронти (проти західного та східного імперіалізмів – від перекладач.). Так багато «антіфа» і «лівацьких» груп вирішили гордо продемонструвати їх псевдо анти-імперіалізм, стоячи при цьому поряд із російськими фашистами і сепаратистами, та висміюючи боротьбу українського народу проти російського імперіалістичного черевика , дистанціюючись від анархістів і антифашистів, які брали участь на Майдані і стверджуючи, що вони не що інше, як фашисти. Вони намагалися ізолювати, принизити, споганити і пом’якшити боротьбу анархістських товаришів на Майдані і дистанціювати себе від цієї боротьби заради того, щоб стати пліч о пліч з російськими фашистами, сербськими четниками, бійцями Беркута, кадебістами та православними церковниками. Вони легко проковтнули порцію брехні від проросійських ЗМІ і заплямували лайном все навколо себе. Кому потрібні імперіалісти, коли є такі «товариші», які ці?

Далеко не всі антифашисти відстоюють правильні ідеї, так само, як всі ми маємо не однакові цінності.

Ми знаходимося в стані війни! А на війні це нормально, коли наші «друзі» стають нашими ворогами.

Ви не повинні соромитися вашої боротьби. Також ви не повинні перейматися тим, що рух розділився. Війна ніколи не буває тільки проти можновладців і тих, хто у формі. Війна скрізь.

Ми будемо підтримувати вашу боротьбу проти імперіалістичних амбіцій Кремля, проти так званого «народного повстання», яке має всі елементи псевдо-революції і елементи російського імперіалізму і фашизму – підтримувати до тих пір, поки ви усвідомлюєте, що ваша боротьба ведеться не тільки проти російського імперіалізму, але і проти західного імперіалізму також. Ми будемо підтримувати вас у вашій боротьбі до тих пір, поки ви відмовляєтесь від підтримки будь-якої партії та імперіалізму з кожного боку, і будете боротися за незалежність – справжню незалежність неподільної України, вільною від усякого імперіалізму і олігархії.

 

Ми стоятимемо пліч о пліч з усіма борцями проти обох сторін імперіалізму!

 

Слава Україні!

Слава Героям!

Смерть ворогам!

 

Підписано:

групами Slobodari (SA, BL), Resist, Udar Sarajevo, RO Tuzla

Особами: ML, LA, VH, JH, T.Č, SL, D.Š, KS, ZP, GH, TG, E.Ž, Z.Ž, В.К., HR, AB, AH, EH, F.Nj, AZ, GK, HK, HK (2), KK, LT, PK, SK, IM, AB (2), EH, В.М., СС

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Відкритий лист боснійського антиавторитарного руху до українських товаришів, 10.0 out of 10 based on 1 rating