Тисячі людей вийшли на демонстрацію в грецьких Салоніках проти експлуатації золотих родовищ канадською компанією Eldorado Gold. За оцінками поліції, на демонстрацію прийшли 9 тисяч осіб, організатори заявляють  про більш як 12 тисячах демонстрантів. Акції пройшли мирно. Демонстранти заявляють, що експлуатація родовищ зашкодить екології і не принесе прибутків державі.

Марш підтримали три парламентські партії, включно з опозиційною ліворадикальною партією СІРІЗА.

Паралельно проходили демонстрації проти планів уряду різко скоротити кількість відділень в університетах країни. Як відомо, канадська компанія Eldorado Gold отримала права на експлуатацію золотих копалень на півострові Халкідікі. Робота шахти може початися вже найближчим часом. Підрядник обіцяє перетворити Грецію на найбільшого виробника золота в Європі. Плани компанії викликали протест місцевих жителів. Неодноразово під час демонстрацій відбувалися сутички з поліцією.

Зокрема, у лютому група невідомих увірвалася на територію копалень і влаштувала пожежу, завдавши збитків на мільйони євро. Крім протестів, мали місце і демонстрації на підтримку копалень, на яких працюють понад 1,2 тис. місцевих жителів..

За матеріалами ІА «Прометей»

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)