Фото забудови. Видно, як забудовник захлопив частину тротуару

Фото забудови. Видно, як забудовник захлопив частину тротуару

Київ та Київську область захлиснула хвиля незаконного будівництва. Зачаївшись під час Майдану, забудовна мафія після приходу до влади в столиці, розпочала новий наступ на інтереси громади. На сайті «Нової Іскри» неодноразово розповідалося про боротьбу мешканців проти захоплення території забудованими компаніями (http://novaiskra.org.ua/?p=2059, http://novaiskra.org.ua/?p=1985, http://novaiskra.org.ua/?p=1952 ).   «Тітушки», стрілянина, кров та коктейлі Молотова стали вже звичними явищами на фронті антизабудовної боротьби в столиці. Але як виявляється, хижі до прибутку забудовники вже добралися і до області. В місті Василькові кілька днів тому місцева громада зупинила незаконне будівництво посеред пішохідного тротуару. Боротьба завершилися перемогою завдяки координованій дії місцевих мешканців та рішучості боротися до перемоги. Про деталі цієї боротьби ми розпитали одного з активних учасників цієї боротьби, активіста Васильківського осередку руху «Автономний Опір» Артема.

– Скажи, хто забудовник та що саме він хотів забудувати?

У нас, у громади хотіли відібрати частину тротуару, близько 7 метрів. Просто посеред пішохідного тротуару, без жодних документів, ні з того, ні з сього з’явився будівельний майданчик. Ініціатором забудови став такий собі пан Боршенко, місцевий капіталіст та ділок, у якого це вже не перша забудова, багато з яких були зробленні з порушеннями норм закону. І на цей об’єкт не було жодних документів.

– Як поставилися мешканці до забудови?

Звичайно були проти. Зібралася ініціативна група та відразу ж почали власне розслідування. Місцева влада показово була нейтральною, але на справді без її допомоги в цьому незаконному будівництві не обійшлося. Не дивлячись на протести мешканців, будівництво продовжувалось, поки люди не перейшли до прямої дії.

– Окрім прямої дії, що ще ви використовували в боротьбі проти забудовника?

Методи були різні. Ми давили на забудовника з усіх можливих боків, давили на мера міста, громада писала скарги, збирали підписи мешканців. Навіть в суд подали, звернулися в прокуратуру району. Все було, але головне звичайно – акції прямої дії, блокування будівництва різними шляхами. Добре себе зарекомендувала роздача агітаційного матеріалу, ми постійно пояснювали людям про те, чому ми проти забудови, спілкувалися, активно підключали ЗМІ.

Саме комплексність дій, тиск на всі інстанції в поєднані з рішучими діями самої громади – це і стало передумовою перемоги. В результаті, як не намагалася місцева влада затягти процес, але вона була змушена громадою  піти на поступки.

Цікаво, що єдиним інструментом, який не мав взагалі ніяких результатів, це перемовини із забудовником. Він просто вирішив силою переломити громаду, продавити свої інтереси, але не зміг.

Інформаційні пікети активістів - ефективний засіб боротьби

Інформаційні пікети активістів – ефективний засіб боротьби

– Що далі будете робити?

Звичайно, наша боротьба продовжується і далі. В нашому місті ще дуже багато невирішених проблем. Для нашого осередку «Автономного опору» зараз головна мета – вести агітацію серед громади, щоб створити дієвий інструмент супротиву та захисту інтересів народу.

 

Довідка:

м. Васильків – стародавнє місто, засноване ще в 988 році, а в 1586 році отримало Магдебурзьке право. Зараз місто обласного підпорядкування у Київській області, районний центр, розташоване за 20 км на південь від Києва на річці Стугна. Васильків є центром Васильківського району. Проживає понад 37 тис. мешканців.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)