Масові протести почалися в Єгипті з новою силою після традиційної п’ятничної молитви. Більше 100 людей отримали поранення в ході виступів у Каїрі, Олександрії та інших великих містах країни. Головна вимога протестуючих – відставка президента-ісламіста Мухаммеда Мурсі.

У Каїрі опозиція влаштувала так званий “День гідності”, закликавши президента внести поправки в нещодавно прийняту нову конституцію і сформувати уряд національної єдності. Демонстранти вимагають також гарантій незалежності судової влади.

Не отримавши відповіді від глави держави, демонстранти знову пішли на штурм президентського палацу. У поліцейських, які намагалися заблокувати демонстрантам шлях,  полетіли камені і пляшки із запальною сумішшю. Правоохоронці пустили в хід водомети і сльозогінний газ. Незважаючи на це, кілька демонстрантів пробилися через загородження і підпалили один з входів в палац. Терміново приїхали пожежники загасили полум’я.

Нагадаємо, що причиною нової хвилі виступів в Єгипті стала неспроможність нового уряду ісламістів реалізувати основні революційні вимоги. Ліквідувати безробіття, припинити поліцейський терор та повернути свободу народу – це те, за що впродовж двох років боролися та вмирали єгипетські революціонери. Але ісламісти, отримавши на хвилі народного протесту політичну владу, почали придушувати народне невдоволення. Закони Шаріату замість соціальної справедливості – таку підміну намагається зробити новий уряд. Але народ вимагає справедливості, яка неможлива за умов збереження старої соціальної системи. Поки існує класовий поділ суспільства на бідних та багатих, на експлуататорів та експлуатованих, соціальна справедливість неможлива. 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)