1409926192_bezymyannyyggggКілька годин тому під зачиненими воротами Адміністрації президента відбулася подія, яка може стати початком нового етапу революції в Україні. Близько 2 тисяч людей зібрав разом заклик про допомогу командира добровольчого батальйону «Донбас» Семена Семенченка. В Іловайську, містечку в Донецькій області, в оточення сепаратистів потрапили підрозділи добровольчих батальйонів «Донбас», «Дніпро», «Світязь», «Херсон» та «Миротворець». Добровольці вже 5 – день сидять у кільці оточення, їх постійно бомблять з артилерії та «Граду». Замість того, щоб витягати хлопців з оточення, командування АТО навіть не визнає самого факту оточення. Головнокомандувач Збройними силами України Петро Порошенко тільки обіцяє що надішле допомогу «скоро». Фактично, командування відмовилось від добровольців, залишивши їх гинути в оточенні російської армії. Семен Семенченок закликав небайдужих громадян вийти на вулиці та вимагати від влади активних дій для порятунку оточених героїв.

Обуренні бездіяльністю генералів та брехнею політиків, люди вийшли о 17.00 під Адміністрацію президента. Ворота на території установи були закриті, сам вхід оточений кордоном міліції. В автобусах поряд сиділи напоготові бійці батальйону МВС «Київ – 1», у якого вже з’явилася слава нового «Беркуту» після участі бійців цього батальйону в розгоні майдану 15 серпня.
Хоча спочатку людей була не багато, але поступово простір перед адміністрацією заповнювався. Приходили люди різного віку, несли плакати та прапори. Ініціатори мітингу створили імпровізовану сцену, на якій міг виступити кожен бажаючий. Після годинного очікування якоїсь реакції з боку президента, який в цей час був як раз в адміністрації, громада вирішила обрати делегатів на переговори із гарантом. Переговори тривали більше години. В цей проміжок часу надходили дзвінки від рідних присутніх на мітингу, які як раз були в оточені в Іловайську. За словами бійців, жодної допомоги не надходило, у них кінчалися боєприпаси, питна вода та їжа. Зі сцени виступали рідні оточених, батьки вже загиблих героїв, волонтери, поранені добровольці. Настрій у всіх був однаковий – стояти поки не буде надано допомогу оточеним бійцям в Іловайську. Також лунали вимоги зняти із посади міністра оборони Гелетея, головного міліціянта Авакова, віддати під суд некомпетентних та продажних генералів.
Через півтори години перемовин, до мітингарів вийшли делегати до президента. Зі слів координатора мітингу, Порошенко пообіцяв їм на словах якомога швидше зробити коридор для оточених. Але деталі цього, а саме коли буде зроблений коридор, як далі бути із містом, за визволення якого поклали свої життя герої – на ці питання делегат відмовився відповідати, посилаючись на військову таємницю. Подібна відповідь не всіх задовольнила. Серед мітингарів почали лунати заклики до візити к президенту безпосередньо, про те, щоб Порошенко сам перед людьми пообіцяв про те, що звільнить бійців батальйонів. Чим далі розгорталася дискусія, тим гучніше лунали заклики до активних дій, до штурму зачинених воріт адміністрації, до люстрації, до націоналізації олігархів, які спонсорують сепаратистів.
Подібний розвиток подій нервував організаторів. І на їхнє щастя розпочався дощ, що змусило більшість учасників протесту тимчасово задовольнитися обіцянками президента. Громадою було вирішено почекати ніч і на наступний день, 28 серпня, зібратися вже під будинком Генерального штабу, щоб цим жестом мотивувати продажних генералів до активних дій із визволення оточених добровольців. Чи вдасться це, покаже завтрашній день, але вже сьогодні в ночі наші оточені герої стикнуться із величезним випробуванням, подолати яке вони через зраду генералів, повинні будуть власноруч.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)