364127327Вчора, вночі під Національним банком України міліція жорстоко побила людей. Били за те, що люди протестують проти Гонтарьової – однієї з організаторів  найбільших банківських спекуляцій в історії України. Били жорстоко, декілька постраждалих відвезли до лікарні. Били жінок.

 

Офіційно, прес-служба ГУ МВС України в Києві заявила, що «військовослужбовці Нацгвардії дали можливість комунальникам відновити належний рівень благоустрою столиці». Так само пояснювала ця ж сама прес-служба масове побиття студентів 30 листопада 2014 року. Тоді «беркут» кийками проламував голови дітям через те, що

«представники департаменту благоустрою КМДА звернулися до силовиків із проханням забезпечити безперешкодний проїзд техніки для подальших робіт на Майдані Незалежності».

Наслідком цього стала революція та повалення диктатури Януковича.

До чого призведе цей перший силовий розгін протесту за нової влади, поки що невідомо. Але вже зараз можна прогнозувати, нова влада та нове керівництво міліції буде активно використовувати силу в подібних ситуаціях. Причому використовувати в масштабах, набагато більших ніж за часів Януковича. «Благо», що в країні війна, а будь який протест можна приписувати «агентам Москви», «сєпарам», «фсб» та іншим аналогічним «уявним друзям» нового режиму. Винними ж будуть залишатися протестувальники та комунальники.

nbПобиття людей під НБУ продемонструвала ще одну цікаву тенденцію, яка може вже в найближчий час отримати широку популярність. Ця тенденція – використання справжнього невдоволення народу для вирішення суто корпоративних інтересів. Масово розтиражований лозунг «Єдина країна» спрямований виключно на народ, якому владою наказано «єднатися» з олігархами, бувшими регіоналами, хронічними корупціонерами та іншими паразитами. Для самої ж еліти ніякого закону «єдиної країни» не існує. Вона веде війну. Причому на два фронти, і жоден із них не зачіпає російського агресора. Один фронт – проти народу. Зброя тут – валютні спекуляції, підвищення цін та зниження зарплат, інші «реформи», мета яких бідністю приборкати людей, що відчули революційну свободу Майдану. Інший фронт – проти своїх «побратимів» по експлуататорському класу. Віджими, наїзди, «правильні» кримінальні справи, вибіркова люстрація – все це елементи внутрішньої війни, яка точиться в середовищі нової «еліти». В цій війні учасники не гребують використовувати народ, та його справедливе відчуття гніву.  Прикладом цього якраз є протест під НБУ.

Протест під НБУ був замовленням.

За участь у ньому платили гроші.
Хто і навіщо це робив – невідомо, але здогадатися не важко. Бо в теперішній ситуації гроші на участь в протесті кількох сотень чоловік впродовж двох тижнів може викидати тільки олігарх. А ось мета його зрозуміла.  Вимагаючи правильних дій, проголошуючи правильні лозунги, організатори цього «протесту» одним махом вирішують кілька завдань. Перше і найголовніше – посунути ставленицю однієї олігархічної групи заради просування на цю посаду власного кандидата. Інше завдання – каналізувати можливі народні виступи проти політики НБУ в форматі «мирного стояння» з плакатами, перетягти під організований «своїми» протест всіх потенційно невдоволених.  І третє та найпідступніше завдання – сплачуючи за участь у мітингу вселити відразу у людей до протесту, остаточно знищивши віру в необхідність революції. Віру, яка єдина тільки й може спасти України від поразки як у війні проти російських імперіалістів, так і у війні проти внутрішніх паразитів.

Ми публікуємо розмову з учасником «протесту» під НБУ. Також ми намагалися зв’язатися з один з координаторів протесту з організації «Громадський Контроль Банків». Але після того, як він почув, що ми  – журналісти, слухавку більше не піднімав.

images«Ігор» , учасник «протесту» під НБУ

Як ти потрапив на цю акцію під НБУ?

– Запросили знайомі, які вже кілька днів ходили на неї. Акція була проплачена. Було кілька посередників. Нам платив такий собі Міша. Також були люди, які збирали люди. Платили 150 гривень за 4-5 годин.

Що треба було робити?

– Просто стояти та тримати банер, прапори України. Останні дні, коли почали підтягувати більше людей, нас просили ще скандувати різні гасла, типу «Банду геть», «Ганьба». А до цього ми просто стояли, тримали прапори. Була ще аудіоапаратура, крутили музику, виступали оратори. Говорили розумні речі  Хто організатор не знаю. Але заявка мабуть подавалася від якоїсь організації. Нам то що. Більшість учасників і не цікавились тим, хто організатор. Участь приймали різні люди. Безробітні, студенти, багато пенсіонерів.

Ти сам був присутнім, коли вчора менти били людей?

– Саме в той момент – ні. Мені подзвонила знайома, яка поверталася з футбольного матчу. Розказала, що приїхала нацгвардія та почала бити людей. Я підійшов вже коли вони поїхали. Бачив тільки автобус з мєнтами. Ще бачив побитих людей, як «швидка» когось забирала. Під НБУ залишалось на ніч чоловік тридцять.

Що думаєш про акцію?

– В принципі акція правильна. Проти голови нацбанку, бо вона не справляється зі своєю роботою. Веде нечесну політику по відношенню до банків, вкладників. Така акція потрібна, але ця була підкреслено «мирна», прісна була. Майже два тижні люди стояли, а ніхто з чиновників навіть не вийшов до протестуючих. По нормальному, потрібно було вікна розбити, поштовхатись з охороною. Але всі просто стояли, бо всім було пофіг. Люди морально вимоги і саму акцію підтримували, але стояли за гроші – тому чекали, щоб час швидше пройшов. Прості люди, що проходили повз акцію, часто нас підтримували. Вступали в дискусії. Іноді виходили до «вільного мікрофону». Кричали про зраду, вимагали «Гонтарьову на нари». Ось якось так».

 

Наостанок.

Ніщо не в силах зупинити революцію, коли з’являються об’єктивні умови для її початку. Коли в країні 90% живуть як жебраки, а 10% – як царі, це неправильно. І це обов’язково призведе до конфлікту одних із іншими. Цей конфлікт називається класовою боротьбою. І відсунути її, приховати чи заборонити законодавчо неможливо. Не допоможуть в цьому ні проплачені мітинги, ані міліцейські кийки. Навпаки, ситуація під НБУ ще раз довела просту істину – коли питання стоїть про конкретні матеріальні інтереси «еліти» та народу, мирних мітингів не вийде, якщо вони не за гроші.

Буде бійка, і компромісу тут не може бути.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)