Шахтар

В Україні тільки за перші 10 років загинуло 3400 гірників. Скільки всього поховало вугілля, держава замовчує, вказуючи тільки що великі аварії на шахтах за 24 роки забрали 839 шахтарів. Тисячі невідомих гірників залишилися каліками, отримали серйозні травми, померли передчасно через надважку та небезпечну роботу під кілометровим шаром ґрунту. Але гроші із видобутого їхніми руками продовжують йти у кишені чиновників та капіталістів, а самі гірники залишаються в бідності та небезпеці. 

14 серпня рано вранці внаслідок обвалу на шахті «Степова», що на Львівщині, загинув молодий гірник. У хлопця, 27-років, залишилися родина. Ця трагедія ще раз нагадала ціну шахтарської праці, яку так планово та цілеспрямована намагаються знищити чиновники та капіталісти.  Нижче наведемо перелік великих аварій, які забрали десятки гірників Але скільки тих невідомих, які загинули або покалічилися, працюючи за копійки в «копанках» – неофіційних шахтах, без жодних умов безпеки та захисту. Таких невідомих – тисячі.

Шахти та смерті

1991 рік. Аварія на шахті  “Південнодонбаська” №1  у місті Вугледар в Донецькій області забрала 32 осіб. Робітники задихнулися отруйними газами через займання конвеєрної стрічки.

1992 рік. Вибух пило повітряної суміші на шахті “Суходільська-Східна» в Лугаснкій області забрав 63 шахтаря. В 2011 році на цій же шахті загинуло ще 28 робітників. Начальство шахти «постраждало» у вигляді чергових доган. В тому ж році на шахті імені О. О. Скочинського, що в Донецьку загинули 17 гірників. Ця шахта ще кілька разів несла смерть в родини гірників Донеччини. Так в 1998 через вибух загинуло 63 гірника. В 2000-му ще 5 шахтарів загинули через вибух метану. Через рік, в 2001 знову вибух і знову 6 загиблих. І в 2009 році ще 13 чоловік шахти ім.. О. О. Скочинського стали жертвами вибуху. За весь цей час дирекція замість ув’язнення отримувала лише догани.

1993 рік. На шахті «Золоте» загинуло 7 робітників. Причина – вибух метану.

1994 рік. Шахта «Світанок» забрала життя 16 гірників через вибух метаноповітряної суміші. В тому ж році на шахті «Слов’яносербська» загинуло 30 гірників. Причина – вибух метану.

1996 рік. На шахті імені Засядька, яка серед гірників вважається «братською могилою» для робітників, загинула через вибух метану 7 чоловік. На цій же шахті в 1999 році через ту ж причину загинуло 50 шахтарів. За це вбивство дирекція та начальники дільниці отримали догани, а власник шахти – регіонал та сепаратист Йохим Звягільський отримав нагороду та депутатський мандат. В 2001 році смерть забрала ще 55 загиблих. Через рік знову вибух і знову жертви, на цей раз 20 чоловік загинули. В 2006 заради капіталів Звягільського та донецької мафії поклали життя 13 шахтарів. Наступний, 2007 рік став найтрагічнішим в історії цієї донецької шахти. Три вибухи, в листопаді, і в грудні забрали життя у 106 шахтарів. Причина – вибух метану. Родини загиблих без годувальників, а Звагільській – на волі та із великим грошима.

1998 рік. Шахта “Петровська” забирає життя 6 гірників через вибух газу і пилу. В тому ж році на шахті імені XIX з’їзду КПРС в Луганській області 24 загиблих гірника.

1999 рік. На зламі тисячоліть на шахті імені Кірова в Луганській області гинуть 6 гірників.

Шахта им. Н.П. Баракова

Шахта им. Н.П. Баракова

Березень 2000 року. Рано вранці в м. Краснодон на шахті ім.. Баракова відбувся вибух, який був чутний на поверхні на кілька кілометрів. Директор шахти наказав в приміщені, де повно метану, провести зварювальні роботи. Ціна цього рішення – життя 80 гірників, які загинули в результаті вибуху. За це рішення директор шахти отримав 5 років, умовно.

2001 рік. Шахта «Краснолиманська» навіки забирає 9 гірників.  На ній же в 2004 році пожежа та вибух метану забирає життя 37 робітників. В 2007 році на цій же шахті через вибух гине ще 5 гірників. Через рік через ту ж саму причину на шахті гинуть 11 робітників.

2002 рік. На шахті «Червоноармійська-Західна № 1» стався вибух метану, загинуло 5 робітників. В тому ж році на шахті із патріотичною назвою «Україна» в Донецькій області пожежа на конвеєрній стрічці призвела до отруєння 35 чоловік. Гірники померли страшної смертю від задухи. Ще 6 чоловік загинули в тому 2002 році на шахті «Ювілейна».

Поховання шахтарів

Поховання шахтарів

2007 рік. Шахта імені 50-річчя Радянської України забирає навіки 4 гірників. Шахта «Ювілейна» ще 4.

2008 рік. Шахта імені Карла Маркса, на якій стався вибух метану, забрала 13 шахтарів.

2009 рік. Шість гірників були забиті обвалом породи на шахті «Новодзержинська». В тому ж році на шахті імені С. М. Кірова загинуло 8 робітників. За смерть робітників начальство заплатило 900 грн. адміністративних штрафів – по 112 грн. за життя кожного робітника.

2011 рік. Одинадцять шахтарів шахти імені В. М. Бажанова гинуть під завалами. Начальству виносять догану.

2012 рік. В час коли в Києві готувалися до європейського футбольного свята, на шахті «Північна» в Дзержинську через вибух загинули 7 робітників.

2014 рік. На шахті «Північній» гине 7 робітників через вибух.

Йохим Звягільській

Йохим Звягільській – народний депутат, герой України та кат шахтарів.

2015 рік. Шахта ім.. Засядька, яка знаходиться на окупованій території, але прибутки із продажу вугілля з якої йдуть до народного депутата України Звягільского знову принесла смерть, тепер жертвами стали 34 робітники.

Новий міліардер в часи кризи

Новий міліардер в часи кризи

Ми коротко нагадали, які трагедії відбувалися на шахтах України та скільки життів та здоров’я забрало із собою «чорне золото». Тим, хто витрачає тисячі доларів на розкоші автомобілі та сніданки. Хто паразитуючи на праці інших, повчає із екранів телевізору «патріотизму» та «справедливості» кожна шахтарська трагедія має стати набатним сигналом про те, що нерви робітників не залізні. Настане час, і ті, хто своєю кров’ю та потом створюють весь навколишній світ, з його благами, товарами та ресурсами, захочуть відновити справедливість та повернути собі світ.

Новим панам та гнобителям варто нагадати пророчі слова українського соціал – революціонера про те, що «… не спасе їх добрий цар,
Їх кроткий, п’яний господар,
Не дасть їм пить, не дасть їм їсти,
Не дасть коня вам охляп сісти
Та утікать; не втечете
І не сховаєтеся; всюди
Вас найде правда-мста; а люде
Підстережуть вас на тотеж,
Уловлять і судить не будуть,
В кайдани туго окують,
В село на зрище приведуть,
І на хресті отім без ката
І без царя вас, біснуватих,
Розпнуть, розірвуть, рознесуть,
І вашей кровію, собаки,
Собак напоять…»

Тарас Шевченко «Осії глава XIV. Подражаніє»

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)