G6R8cPU1LrkДо нашої редакцій надійшов лист від мешканців села Вершиново-Муравейко, що на Чернігівщині. Раніше ми вже публікували історію про те, як в цьому маленькому селі місцевий багатій та міліціанти заради розваги жорстоко побили робітника пилорами – http://novaiskra.org.ua/?p=1668. Мати хлопця, не зважаючи на погрози та залякування, не відмовилась від спроб покарати виродків. Зараз йде слідство і є велика ймовірність, що хоча б одного з учасників банди нападників буде покарано.

Але цього разу лист від мешканців села був на іншу тему. Як виявляється, громада цього села може не тільки ефективно захищатися від свавілля влади та багатіїв, а й організовуватись заради допомоги іншим людям. Далі наводимо повний текст листа від мешканців.

«Село Вершиново-Муравейко розташоване в Чернігівській області, Куліковського району за 25 км. від річки Десна. Проживає в ньому 408 чоловік. Народ трудолюбивий. Є в цьому селі і Будинок культури, директором якого є Валентина Олександрівна Кулінич, вона ж є і художнім керівником. Бо, щоб найняти іншого керівника, дорожче вийде сільській раді. Так і тягне Валя дві посади. Роботу свою виконує добросовісно. Організовує концерти на свята. До речі благоустрій у БК це також заслуга Валі. Вона сама завезла дрова (сільська рада їй в цьому відмовила), ще й топила сама.
Не зважаючи на такі умови праці, вона провела свято 15 лютого, темою якого була «Під грім гармат, під стріли з нелюбові, свій дух ми збережемо в пісні й слові». Артистів Валя збирала, сама проводила з ними репетиції.На концерті виступав дитячий клуб «Обдарованість». Діти співали пісні, читали молитву, яка була присвячена воїнам – афганцям, майданівцям, учасникам АТО. Також виступав хореографічний колектив Будинку культури (хореограф Гойденко). Свої пісні співала як молодь (Юлія Вареця, Дмитро Онопрійко), так і учасники  старшого віку (Наталія Кирик і Валентина Кулініч). Свої власні вірші читала Надія Андрієнко.

Все це викликало у людей неабиякі емоції, люди звучно аплодували, і навіть плакали.
Цього дня в клубі на столі стояла скринька для благодійних внесків, кошти з яких підуть на посилки  бійцям в зону АТО. Всі присутні кидали в скриньку гроші зі словами «Хай повертаються живими», і плакали. Також в цей день в Будинку культури проходила виставка народних умільців і дитячих малюнків на тему: «Повертайтесь живими». Ці малюнки будуть передані в АТО бійцем з цього села Андрієм К. Він забере їх з собою, коли повертатиметься в АТО з відпустки. Також Андрію дітки вручили прапор України, на ньому побратими Андрія поставлять свої автографи. Андрій пообіцяв повернутися з прапором і з перемогою, і цей прапор буде стояти в сільському Будинку культури. По закінченню концерту люди щиро дякували Валі і всім його учасникам».

K14ZZ95cCAc
hwYzyTtP0NE r5RrG60uhWk 4wVkFyGqqhI

b5AvVUrI4GE

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Лист від сільської громади, 9.5 out of 10 based on 2 ratings