images (3)

Учасники прес-конференції. 20.03.2015

В п’ятницю, 20 березня відбулася незвичайна прес-конференція. В день, коли світ споглядав на повне сонячне затемнення, в приміщенні маленького київського прес-центру відбулася визначальна подія. Мабуть в перше в історії антизабудовної війни в столиці, перед журналістами організовано виступили не забудовники і не партійні «активісти».

Своє бачення та свою позицію в цій неоголошеній війні виклали самі мешканці конфліктних територій. Ті, хто власними силами виборює найдорожче що є у людини – власну землю. Ми звикли чути про боротьбу за українську землю на східному фронті, але чомусь не помічаємо боротьби за не менш українську землю в київських подвір’ях. На цій війні теж стріляють, теж нападають, і нажаль, тепер теж вбивають. Але на відміну від великої війни із російськими окупантами, на війні малій проти громади виступає не іноземний загарбник, а «свої», домашні окупанти – бізнесмени, корумповані чиновники та політикани. Про їхні наступи та котли не пишуть в газетах, не показують по телебаченню (бо як правило ці ЗМІ належать також цим окупантам). Їх захищає влада, міліція, тітушки та кримінал. Людей, які боронять своє повіряє – ніхто не захищає. Ці люди, мешканці «фронтових» вулиць та районів, самостійно відстоюють свою землю проти навали корупційної влади та ненажерливих забудовників. І те, що вони відкрито заявили про свою боротьбу – лише початок більш організованої, більш згуртованої боротьби людей проти корумпованої влади та забудовників.

Нижче ми наводимо уривки з виступів представників ініціативних груп громадян, що борються із забудовниками:

Сергій Петренко, голова ініціативної групи мешканців по протидії забудови на проспекті Науки 42, (забудовник “УКРБУД»)

«Сьогодні фактично існує повне безвладдя в частині контролю за забудовою в Києві і в усій Україні. Проблема полягає в тому, що такі локальні війни мешканців різних куточках Києва і України із забудовниками вже нікого не турбують і це стало буденною справою протягом кількох років. Тому сьогодні забудовники попри всі норми та закони, мають можливість будувати на берегах Дніпра, в дитячих садочках, на спортивних майданчиках. Для того, щоб побудувати чергову висотку, вони можуть знести пам’ятник архітектури чи зрізати дерева зеленої зони. І на жаль, це стало звичайним явищем.

d280ad9280b9bee7a412a1978c33c1ba

Максим Микитась – депутат Київради та президент компанії-забудовника “УКРБУД”

Державні органи які відповідають за це, ніяк не реагують. Сьогодні забудовники намагаються забудовувати територію, яка є захисною навколо діючого в Києві ядерного реактора, що знаходиться в Інституті ядерних досліджень в Академії наук на проспекті Науки. Ще одним прикладом такого свавілля є будівництва на проспекті Науки 60, де будується будинок біля вже існуючих житлових будинків, без всякої документації. І жодна із державних установ не може ніяким чином захистити мешканців.

Така бездіяльність влади та свавілля забудовників призводить до руйнування державності України. Чому? Бо держава в особі тих установ, які повинні регулювати та контролювати будівельну діяльність в Києві, повністю відсторонилася від своїх функцій, і жодним чином не відстоює інтереси населення, а навпаки відстоює інтереси забудовників. Представники наших ініціативних груп використали усі правові можливості захисту своїх законних прав, відстоювання не тільки себе, а й своїх дітей, свого майна та своїх конституційний прав.

Хочу нагадати, що відповідно до статті 3 КУ «Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави». Я можу нагадати 5 статтю про те, що «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ», ст.. 13 про те, що держава повинна забезпечити законні права, в тому числі і майнові. Ст.. 21, 41, інші норми закону, які держава повинна виконувати апріорі, бо це основа державності, Але на жаль системне невиконання державою своїх функцій в таких масштабах, які є зараз призводить до зневіри українців та підриву державності. Ми вважаємо, що така ситуація є неприпустимою та ненормально.

Наше звернення до Президента та уряду, це останній правовий механізм для захисту своїх конституційних прав і якщо не спрацює і він, у нас залишається єдиний механізм – це акції прямої непокори, протестні акції на вулицях.

Про ядерний реактор та незаконну забудову по проспекту Науки 42.

«Земельна ділянка по цій адресі в 2006 році площею понад 1 га, що прилягає до Голосіївського лісу, була виділена через корупційну схему без рішення Київради,одній з маленької структури. Таких фірм було тоді понад сотня, і вони різними механізмами забирали земельні ділянки незрозуміло для яких потреб. В даному випадку землю було виділено маленькій ООО, в якій працювало 3 людини для будівництва багатоповерхового житлового комплексу на 800 квартир. Виділення землі здійснювалось з грубими порушеннями як майнових прав, так і санітарних норм, з ігноруванням інтересів місцевих мешканців. Після того, як фірма отримала землю, вона 5 раз передавала цю землю різними схемами різним структурам під будівництво. На сьогодні п’ятою фірмою, яка намагається на цю землю завести через тітушек будівельну техніку є компанія «УКРБУД». Хоча юридично цієї компанії там не має. Ділянка належить невеличкому ООО з міста Ніжин, в якому працює 7 осіб.

Саме цікаве те, що на цій земельній ділянці знаходиться багатоквартирний житловий будинок із приватизованими квартирами, два спортивних майданчика – єдині в мікрорайоні, зелена зона – реліктова липова алея, закладена в 1944 році і гаражі жителів. Усе це майно, разом з землею, разом з мешканцями в п’ятий раз передається від однієї структури до іншої, і ми нічого, як мешканці, не можемо зробити.

Тобто діє фактично рабовласницьке право, люди продаються разом з землею.

Нами було написано 120 листів до різних державних установ. Починаючи від президента, закінчуючи районною радою Відповіді трьох типів: «поки нічого не будується, тому нічого не порушено», «ми не підписували це тому нічого не можемо зробити, звертайтеся в інше місце», і третій тип, який з’явився останнім часом «ми не маємо право перевірки, накладено мораторій щодо перевірки господарюючих суб’єктів».

В такій ситуації забудовники максимально нехтують всіма нормами, законодавчим полем і брутально забудовують місто Київ. Користуючись тим, що не має перевірок, підроблюють документи. Дають завідомо недостовірні документи для отримання дозволів на будівництво. Із зброєю заходять на нашу територію, при чому доходить до того, що ми на камеру знімаємо людей із помповими рушницями, 55 чоловік тітушек, яких називають «працівниками бурильних установок». Забудовник залучає криміналітет, людей залякують, а держава жодним чином на це не реагує.

У нас вже є ситуація, коли були поранені люди, є ситуація, коли людина, місцевий мешканець,  померла від серцевого нападу через постійні погрози та цькування. Але ми не можемо ніяким чином захиститися. Доходить до абсурду. Ми направляємо повідомлення про злочин, про підробку документів до тих держустанов, які безпосередньо видають ці документи (заступник голови Держбудінспекції України – Сергій Драч). Ми їм повідомляємо, що у забудовника немає проекту, немає буріння свердловини для розробки проекту, але є висновок і ви чомусь видали дозвіл на будівництво. На що він (Драч) відповідає, що не може перевірити, тому що діє мораторій.

Ми йдемо до Генпрокуратури, пікетуємо її, говоримо про те, що у забудовника підроблені документи і вимагаємо перевірки (забудовник дав документи, що він зробив буріння на тому місці, де з 1982 року стоять гаражі та з 1951 року – будинок). А генпрокуратура відповідає, що ми маємо надати документи про те, що на цьому місці (де стоїть будинок і гаражі) не можна бурити. «Може вони в підвалі бурили» – така відповідь прокуратури. Це просто абсурдна ситуація. І ми нічого не можемо зробити.

Ще одна проблема. Будівництво ведеться безпосереднє на місці, де проходить лінія забезпечення водою працюючого ядерного реактора. Ні будівельник, ні експерт не мають дозволу на таке будівництво. І при цьому, жодна з державних установ не перевіряє цю ситуацію.

Переважна більшість молоді, яка проживає в нашому районі, приймала участь у Майдані, зараз заходиться в АТО (в тому числі і мій син). І коли з ними говоримо, вони кажуть що навіщо в такій ситуації їм захищати таку державу, якщо держава нас не може захистити.

Такі дії влади призводять до зневіри людей, і це не поодинокі ситуації. Це системне порушення прав людей в Україні. Треба щось терміново змінювати в цій державі, бо не можна так нехтувати патріотизмом людей.

Анатолій Шаповал, голова ініціативної групи мешканців по протидії забудові на Микільско-слобідській 1 («Укрбуд»)

«У нас починаючи з весни 2014 року на території прибережної захисної смуги річки Дніпро за адресою Микільско-слобідська 1 почалося будівництво першої черги житлового комплексу «Сонячна Рів’єра». По закону, там де ведеться зараз будівництво, воно не може навіть починатися. Це порушення земельного кодексу (будівництво в рекреаційній зоні), порушення Генерального плану Києва (будівництво в зеленій зоні загальноміського значення). Немає жодних правових підстав для цього будівництва, але воно йде повним ходом. На берегу Дніпра мають вирости 35 поверхові хмарочоси, які просто стоять біля річки. Планується побудувати 3,5 тис. квартир на 4 тис. паркувальних місць, але вони в принципі тут не можуть побудуватися, бо тут проходять ґрунтові води. Це буде транспортний колапс. А екологічне навантаження на район подвоїться в двічі. Ні шкіл, ні дитсадків, ні поліклінік забудовник не збирається будувати.

При нашій зустрічі в КМДА, яка відбулася два місяці тому голова «УКРБУДУ»  Пелих, сказав, що «ми відрахуємо в бюджет 4%, за них і будуйте школи». На наше питання, чому ведеться будування в порушення всіх норм, законів і т.д., він відповів: «Нам плювати, будували і будемо будувати».

Ми писали листи до всіх, від президента, прем’єра, 34 депутатам ВРУ, Авакову. Наливайченку, ДАРБІ, Мінрегіону. Постійно викликаємо  міліцію на будівництво, у нас вже сотні протоколів на руках. Але все рівно, не зважаючи навіть на судові приписи, ні прокуратура, ні міліція, не звертають увагу на порушення. Створили такий собі пінг-понг для людей.

Ми збирали підписи до мера Києва та депутатів. 1300 підписів ми передавали особисто Кличко. Цинізм ситуації в тому, що в 2008 році, коли «Блок Кличка» був в опозиції «Блоку Черновецького», 11 лютого 2008 року під стінами КМДА фракція Кличка проводила протест проти дерибану землі і забудови Микільської Слобідки. Тоді ми особисто через Кличка передавалися Черновецькому підписи мешканців проти будівництва. Зараз, коли вже Кличко є мером, у нього підконтрольна більшість депутатів, і здавалося що ситуація повинна змінитися, але не так. В 2014 році за поданням депутатів провладної більшості, фірма «УКРБУД» прикриваючись державною вивіскою, продовжує будувати, не зважаючи на приписи суду, заборони, постанови. Ми місяць назад були змушені перекривати Броварський проспект і палити шини. Тільки тоді, після цього акту прямої дії  на місце прилетіли представники прокуратури, опечатали будівництво. І нам вдалося так зупинити забудову, але лише на 3 тижні. Після того, забудовник отримав потрібні судові рішення, проплачуючи суддям. На останньому засіданні Господарськогосуду Києва (10.03.2015) при зачитані суддею ухвали, у нього трусилися руки.

Ситуація страшна тим, що забудовник користуючись бездіяльністю влади та міліції, нехтує законом та людьми. Він нехтує навіть законами природи. Екологи кричать, що якщо в Румунії буде землетрус в 9 балів, всі ці будинки у нас просто попадають в Дніпро. Але забудовник будує і не зважає ні на що.

Представники забудовника, депутати Київради, відритим текстом нам кажуть «Ми всьо порєшаєм». У громади не залишається  ніяких механізмів дій.

Наші хлопці, з нашого руху, збираються зараз повертатися на ротацію з зони АТО і кажуть, що будемо перекривати і далі проспект. Бо іншого виходу не має.

 

 

 

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
«МИ ВСЬО ПОРЄШАЄМ»: НОВИЙ ЛОЗУНГ ЗАБУДОВНИКІВ, 5.5 out of 10 based on 2 ratings