Hi9jWILKbygБілоруському анархісту Олександру Францкевичу присудили 25 діб арешту. 2 лютого в 16.00 на роботу до Олександра Францкевич прийшли співробітники органів внутрішніх справ Білорусії. 3 лютого справа була розглянута у Радянському районному суді Мінська, Францкевіча звинуватили в порушенні відразу 2 статей: ст. 17.1 КоАП (дрібне хуліганство) і 23.4 (непокора законним вимогам службової особи).Та справжніми причинами затримання правозахисники називають недавні акції, які провели білоруські анархісти. Крім того в соціальних мережах зараз поширюються фотографії проти довільних затримань. Ймовірно білоруські «правоохоронці» вважають, що Францкевич може бути до цього причетний.

Єдиними свідками звинувачення виявились два співробітники ОМОНу Синяк і Половінкін. Зі слів свідків виявилось, що активіст привернув їхню увагу підозрілою-нервовою поведінкою, ходячи туди-сюди та смикаючись, а після того, як співробітники підійшли до нього та чемно представилися і показали посвідчення, Францкевіч почав тікати.

Коли «омоновці» Синяк і Половінкін наздогнали активіста, то вирішили ще раз показати своє посвідчення, але з їхніх слів активіст вів себе дуже зверхньо та постійно висловлювався грубою нецензурною лайкою, а крім того погрожував їм неприємностями на роботі. Після цього був попереджений про застосування фізичної сили, посаджений в службову машину і доставлений для розгляду в РУВС Радянського району. Ніч до суду Олександр Францкевіч провів в ізоляторі на Окрестіна.

Нагадаємо, Олександр Францкевич був визнаний політв’язнем після того, як в травні 2011 року його засудили за так званій «справі анархістів» до трьох років позбавлення волі. На початку вересня 2013 він вийшов на свободу.

 

https://vk.com/freedomprisioner

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)