olexiy11 червня на україно-польському кордоні у в’їзді в Україну було відмовлено соціальному активісту і колишньому політв’язню Олексію Макарову. При проходженні кордону українські прикордонники заявили нашому товаришу, що йому заборонений в’їзд на територію України терміном на 5 років. Його персона числиться у списку СБУ, який був складений 20 листопада 2013 р. — на початку подій на Майдані.

Як стало відомо, такий список складався СБУ для нейтралізації неугодних активістів, які могли почати з’їжджатись в Україну для боротьби з режимом Януковича. В нього ввійшло багато антиавторитарних російських активістів, політрепресованих, політичних біженців з Росії, Білорусі й України. Цей список діє і досі — після повалення диктаторського режиму і нова влада не поспішає скасовувати винесені рішення, що зайвий раз підтверджує, що нові «владики» нічим не відрізняються від олігархічного клану Януковича, і що репресії будуть продовжуватись.

Олексій Макаров — відомий в Росії соціальний активіст, політрепресований. У 2006-му році, після нападу на активістів прокремлівськими бойовиками біля Таганського суду, Олексій разом з 5-ма товаришами відсидів 2 роки у Бутирській тюрмі. Тоді йому було всього 18-ть і йому, як наймолодшому, дали найменший термін. На суді, отримавши останнє слово, він сказав: «Ваша честь, мені дали найменший термін. Але я ненавиджу режим Путіна не менше за своїх товаришів і тому протестую проти прокурорського клопотання. Я вимагаю терміну, рівного з термінами своїх товаришів!».

Вийшовши на свободу, Олексій взявся за соціальний активізм ще з більшим натхненням: організаційна робота, акції, побиття, затримання. В кінці-кінців, проти нього сфабрикували нову справу і Олексій, через засніжені ліси, пішки переходить в Україну, де просить політичний притулок. Хлопець одразу приєднався до лав «Автономного спротиву», брати участь у акціях. Доки до влади не прийшов Віктор Янукович і Партія регіонів.

Рух автономів одразу розпочав боротьбу проти донецької банди: акції прямої дії, демонстрації, пікети. В 2010-му році, за діяльність проти Януковича, Олексія Макарова арештовують вже українські «пси системи» — в Одеському СІЗО, за звинуваченням у атаці на провладний телеканал Ігоря Маркова, активіст пробув цілий рік.

Звільнившись з ув’язнення, Олексія прямо за брамою тюрми арештували українські опера з метою екстрадувати його до рук путінських чекістів. На превелике щастя, йому вчасно допомогли українські правозахисники і Олексія депортували до Швеції, де йому надали політичний притулок.

Здавалось, що це все? Проте Олексій не сидів вдома, а приєднався до антикапіталістичного руху Швеції і почав брати участь у антиурядових акціях протесту. Під час одного з виїздів до Німеччини на захист анархо-сквоту Rote Flora, у якому жили люди, які постраждали від стихійних бід, його арештувала німецька поліція. Виявилось, що Олексій числиться у червоному списку Інтерполу і його заарештували. Втретє активіст опинився в тюрмі, цього разу на місяць. За нього вступились правозахисники і його відправили назад до Швеції.

В Україні розпочався Майдан. Олексій Макаров гаряче підтримав Майдан, давав інтерв’ю російським ЗМІ. Декілька разів він намагався потрапити до України, щоб взяти участь у протестах, проте, через проблеми з документами, країни ЄС повертали його додому.

Тепер він — в чорному списку СБУ. Ми вважаємо, що це — неприйнятно, і вимагатимемо у нової влади оприлюднити ці списки і скасувати їхню дію.

Передруковано звідси http://opir.info/2014/06/12/oleksiya-makarova-ne-pustili-v-ukrayinu-aktivist-znahoditsya-u-chornomu-spisku-sbu-neugodnih-rezhimu-yanukovicha/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)