DmJJAWdfYOU18 червня в приміщенні однієї із музичних шкіл міста Києва відбулася знакова подія. Місцева громада перемогла в тривалій боротьби проти забудовника, який намагався побудувати посеред унікального парку ресторан під виглядом дитячого «канатного парку».

Для мешканців Києва – до речі колись однієї із найзеленіших столиць Європи – назва «Сирецькій гай» добре знайома. Цей парк – жива історія міста, унікальна екосистема якого забезпечує свіжим повітрям не тільки мешканців навколишніх вулиць, а й велику частину міста. Більше того, Сирецький гай – це садово-паркова пам’ятка загальнонаціонального значення, яка теоретично охороняється державою. Також Сирецький гай завжди був улюбленим місцем відпочинку місцевих мешканців, популярним туристичним місцем. Там було спокійно, чисто та безпечно. Так прожовувалось до 2013 року, коли один західний інвестор вирішив побудувати в парку «канатний атракціон». Але про те, як ставляться до цієї ідеї чомусь забули спросити самих мешканців цього мікрорайону, тих, хто поколіннями жив біля Сирецького гаю, насолоджувався його краєвидами та свіжим повітрям. Через вже перевірені схеми, інвестор отримав дозвіл від непрацюючої на той момент (а це було 8 січня 2014 року, під час подій на Майдані) Київради. Потім руками забудовників він почав облаштовувати лощу для свого задуму. За його планом, «канатний парк» мав зайняти майже гектар унікального парку. Разом із канатним маршрутом планувалося побудувати альтанки із мангалами на майже сотню відвідувачів, облаштувати місця для «культурного відпочинку», включаючи і славнозвісні «ларьки» для продажу нібито безалкогольних напоїв.

Цим планам інвестора місцеві чиновники дали зелене світло та відрапортували «наверх» про чергове покращення інвестиційного клімату. І хто знає, чим би закінчився цей проект, якби одного дня місцеві мешканці не помітили в парку відсутність 138(!) сторічних сосен , як раз на тому місці, де планувалося розмістити всю цю «канатну» благодать. Відразу ж було створено громадську ініціативу  «Збережемо Сирецький Гай»,яка об’єднала близько сотні місцевих мешканців. Впродовж місяця активісти ініціативи збирали документи, писали листи чиновникам, давали інтерв’ю журналістам. Зі свого боку забудовник та інвестор теж не сиділи, склавши руки. Почалися провокації, мешканцям від імені ініціативної групи розсилали листівки із закликами «спалити забудови» та інструкціями, як зробити «коктейль Молотова» (відчувається вплив Майдану). Також були намагання погрожувати активістам. Дві сторони конфлікту, який був насправді проявом справжнього громадівського супротиву, мали зійтися на оголошених на 18 червня  громадських слуханнях. Місцева влада, розриваючись між інстинктивних страхом перед об’єднаною силою громади та природнім бажанням погріти руки на черговій забудові, показово заявила про свою підтримку громадськості.

На слухання зібралося більше сотні місцевих мешканців. Були побоювання щодо можливою участі «тітушек», тому на слухання також прийшли кілька соціальних активістів та анархістів. Розпочавшись із доповіді інвестора, який намагався на пальцях пояснити користь для людей та природи «мангалов, альтанок и канатов на деревьях», але громада одноголосно заявила – «НІ» будь-якому втручанню в життя Сирецького гаю. Зрозумівши всю серйозність намірів місцевих мешканців, чиновники різної категорії почали улесливо пояснювати громаді, чому так сталося, що в охороняє мій законом території парку розпочалося будівництво. Згідно їх слів, винуватою була минула влада, а нові «розпорядники» ні про що не знали. Але люди не сильно вірили цим словам, і зустрічали оплесками лише ініціаторів громадівської боротьби.

Що ж в результаті? Громада вирішила, а чиновники погодились на те, що в Сирецькому гаю жодного будівництва ніколи не буде. Також буде створена комісія із розслідування факту знищення рідкісних вікових сосен. А на базі ініціативи «Збережемо Сирецький Гай» буде створено постійно діючий громадівський орган, який не тільки опікуватиметься парком, але і контролюватиме дію місцевих чиновників. Ця перемога громади над бандитським тандемом влади та капіталістів стала ще одним прикладом того, що правда та сила на боці тих, хто відстоює справедливість, на боці простого народу. Далі буде.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)