Акція проти забудови під КМДА

Акція проти забудови під КМДА

Після битви на Осокорках, за результатами якої 30 чоловік було поранено а 10 затримано, увага  столичної громадськості знову прикута до проблеми незаконних забудов. Чиновники КМДА в квітні нарахували 150 незаконних будівництв в столиці, але що робити з такою масштабною проблемою, столична влада поки що не знає. І поки чиновники сумніваються, недобросовісні забудовники продовжують самовільно будувати, а мешканці – боротися з цим, захищаючи останні клаптики міського простору. І якщо випадок на Осокорках завдяки рішучій позиції місцевої громади став відомий на всю країну, в Києві існує велика кількість маловідомих конфліктних майданчиків. Про один з таких конфліктів в нашому інтерв’ю.

 

Довідка:

П’ятиповерховий будинок в Голосіївському районі, за адресою Голосіївський проспект 46/1 був побудований в 1953 році для робітників місцевого гумового заводу. В 2005 році, коли поряд будувалася станція метро «Деміївська» грунт під будинком зсунувся ,і будинок почав руйнуватися. За висновками комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація» стінами будинку пішли тріщина завширшки до 5 мм. Через будівельні роботи, які розпочалися з лютого 2015 року компанією «Геос» будинок може зруйнуватися.  

 

Микола Негрич, директор компанії "ГЕОС" та депутат Київради

Микола Негрич, директор компанії “ГЕОС” та депутат Київради

Соня, мешканка будинку по Голосієвському проспекту 46/1.

– Будівництво житлового комплексу у нашому районі  почалося ще з 2005 року. Спочатку будувала компанія «Новобуд», потім забудовник змінився на компанію «ГЕОС» (Директор – Микола Негрич, депутат Київради, зять екс-керівника ХК «Київміськбуд» Михайла Голиці ). За роки проекти будівництва житлового комплексу на проспекті 40-річчя Жовтня (поруч із Голосіївською районною адміністрацією) змінювалися декілька разів. Мешканці району, не були проти будівництва першої черги, яка складається з 4-х секцій 12-16 поверхів, бо територіально вона особливо не заважала. Нам, мешканцям, як і інвесторам, які купили квартири забудовник пообіцяв, що після закінчення першої черги будівництва далі будівництва не буде. Але в лютому цього року вже на іншому місті, біля наших будинків виник новий паркан. Забудовник почав якісь незрозумілі будівельні роботи. Мешканці виступили проти цього, бо якщо перша черга нікому не заважала, то нові будинки просто будуються посеред наших дворі.

Протести під ВРУ проти забудови

Протести під ВРУ проти забудови

Наш будинок по Голосієвському проспекту 46/1 в катастрофічному стані і ми боємося, що будівництво такого величезного об’єкту так близько до аварійного будинку може його просто зруйнйвати. Після того, як 10 років тому при будівництві метрополітену сталася аварія (через зсув грунту в провалля впав кран разом із машиністом і було пошкоджено фундамент нашого будинку). Але ці будівельні роботи, які зараз ведуться  біля нашого подвір’я, остаточно зруйнують його. Проти цього ми і виступаємо.

Про законність будівництва:

Право на оренду землю у забудовника є, але дозволу на будівництво немає. Вони нам постійно представляють дозвіл ще 2005 року, виданий на будівництво вже побудованих будинків. Але ми розуміємо, що цей документ – недійсний, і ніякого відношення до нової черги об’єктів він не має. Сам забудовник каже, що навіть проекту будинків у них не має, але робота вже розпочалася. Показово, що договір про оренду землі був підписаний Герегою (Галина Герега – з 12 липня 2012 року по 5 червня 2014 була виконувачем обов’язків Київського міського голови), за чотири дні після того, як почався Майдан в Києві. Тому фактично, компанія не має право на це будівництво. Крім того, згідно із статтею 376 Цивільного кодексу України будівництво, що ведеться без належним чином затверджених документів, проекту та з численними порушеннями є самовільним.

Такі монстри виростуть на місці зеленої злони

Такі монстри виростуть на місці зеленої злони

Про наші вимоги:

У нас дуже складана ситуація. Будинок, в якому мешкають учасники нашої ініціативної групи – в аварійному стані. Якщо будуть продовженні роботи навколо, то він просто може провалитися під землю. Тому спершу ми вели переговори про те, щоб забудовник за свій рахунок укріпив наш будинок, і лише потім починав роботи з будівництва. Але він не погоджується. Потім ми запропонували , щоб забудовник відселив мешканців нашого аварійного будинку в інші квартири, а ми за це віддамо їм свою землю під будівництво. Такий собі компромісний варіант. І ми перестанемо боятися за власні життя, живучі в аварійному будинку, і іншим мешканцям району висотки не будуть заважати, і забудовник спокійно буде будуватися. Така практика в Києві вже є. На лівому березі людей відселили в новобудови в рамках Закону україни «Про реконструкцію районів застарілого житлового фонду».

У нас ініціативна група – це представники 5 навколишніх будинків. І всі погоджуються на такі умови, бо це і вирішить питання з аварійним домом, та нові будинки за рахунок нашої землі не будуть заважати іншим мешканцям.

Забудовник і ставиться до такого варіанту скептично. Складається враження, що йому це не цікаво. Між собою в розмовах забудовник каже, що їм дешевше купити суд та найняти тітушек, ніж відселяти мешканців.

Проти забудови

Проти забудови

Про бійки з тітушками

Якщо нашу пропозицію забудовник не прийме, а продовжуватиме будувати будемо тоді виходити на вулиці та самостійно зупиняти будівництво. У нас уже була бійка із ними. На початку березня, коли забудовник почав вирізати дерева на нашій території, ми, місцеві, вийшли та зупиняли будівництво. Спочатку зруйнували дерев’яний паркан. Буквально власними тілами закривали проїзд для техніки. Але замість того, щоб йти на перемовини, забудовник привіз два десятки тітушек. Кажуть, що ці тітушки – ті самі, що били та закидали камінням людей на проспекті Перемоги 72. Була бійка з ними. Нам допомогли тоді добровольці.

Ми знесли дерев’яний паркан, вони поставили бетонний. Ви почали зносити бетонний – забудовник викликав тітушек. Коли ми ввечері вийшли, та викликали міліцію, вона не їхала півтори години. І лише коли ми перекрили проспект та зупинили рух, тоді приїхала міліція.

Про владу:

Голова нашої районної ради – пан Мельничук – однопартієць забудовника, тому звичайно він нічого не робить. Каже нам постійно, що ми повинні погоджуватись на всі умови забудовника. Ми і пікетували Київраду, Верховну раду, вимагаючи зняття мораторію на перевірку забудовників. Писали в міліцію, прокуратуру, але реакція всюди однакова. Тому ми зараз хочемо перевірити законність забудови через суд. Також чекаємо засідання Київради, яка має 26 травня обговорити наше питання.

Місцеві мешканці захищають територію проти тітушек

Місцеві мешканці захищають територію від тітушек

Подальші плани:

Поки що – подавати позов про визнання забудови незаконною. Будемо пропонувати їм компроміс. Але якщо не погодяться, у нас є всі документи. Про незаконність будівництва, про те, що у нас немає місця в садочках, школах, а забудовник не перебачив жодних додаткових витрат на будівництва відповідних.

Мешканці у нас чудові, готові і надалі захищати себе та свої будинки. Вони їздять на пікети, виходять на збори. Просто у нас мало чоловіків, для того, щоб захищати нас на акціях, щоб звалити паркан. Все це доводиться робити жінкам та дітям. Забудовник нам погрожує, мені постійно дзвонить, та залякує кримінальними справами. Ми координуємось із різними ініціативними групами мешканців з аналогічними проблемами. Це і група із проспекту Науки, і активісти на Микілсько-Слобідській 1. Але це поки що це – лише морально взаємодопомога. Адміністрація нам ніяк не допомагає, міліція так само.

Ми збираємо людей, повідомляємо про проведену роботу та питаємо у мешканців, чи погоджуються вони з такими рішеннями, проводимо збори. Наша діяльність повністю відкрита для мешканців, але забудовник намагається посіяти недовірку серед ініціативно групи.

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ПОКИ ЩО НЕ ОСОКОРКИ, 10.0 out of 10 based on 1 rating