tEBt346RvdwПублікуємо матеріал соціал-революційної активістки, учасниці студентського руху Києва про ситуацію навколо університету ім. Драгоманова, у якому керівництво закладу намагається зберегти на посаді голови університетської профспілки 50-річного корупціонера. Студенти не збираються миритися із такої політикою ректорату та почали боротьбу за створення незалежної профспілки. 

4 грудня в Національно педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова відбулася звітно-виборна конференція Профспілки студентів, яка супроводжувалася гучними вигуками: «Профком для студентів!», «За прозорі вибори!».

Власне саме конференція студентів відбувалась із значними порушеннями. Для забезпечення кворуму частина делегатів була замінена прямо перед конференцією.Для гласності конференція транслювалася в прямому ефірі та по завершенню відеозапис відразу був видалений з офіційного сайту університету.

До цього часу звіт контрольно-ревізійної комісії не опублікований у відкритих джерелах, не зважаючи на обіцянки, що лунали.

Обурливим була і поведінка хлопців, що стояли на вході до аудиторії. Вони не представляючись, вибірково не впускали на конференцію членів Профспілки, які прийшли послухати звіт Голови своєї організації. Таким чином спровокували словесний конфлікт, який вилився у фізичне протистояння. Взагалі виникають великі сумніви стосовно легітимності проведення даного заходу, враховуючи той факт, що в більшості Інститутів конференції проводилися в закритому режимі, при чому студенти не були повідомленні про їх проведення.

У деяких інститутах через кулуарні домовленості делегатами були обрані “потрібні” люди, що абсолютно суперечить принципу “делегування”, адже делегати повинні представляти інтереси студентів, а не деяких профкомівських функціонерів. Дані факти спричинили гостру реакцію студентства, яке було вимушено вимагати перенесення даної конференції та забезпечення прозорих повторних виборів делегатів по інституту, а в подальшому повторне проведення загальної конференції.

В результаті, конференцію вдалося розділити на 2 етапи – звітний та виборчий.

Звітний етап був заслуханий 4 грудня, а виборчий пройде 22 грудня в актовій залі Центрального корпусу, куди зможуть потрапити будь-які члени студентської профспілки, які матимуть бажання бути присутніми на конференції.

Слід зазначити, що драгоманівці вже давно говорять про непрозорість та закритість діяльності власної профспілкової організації, висловлюючи недовіру чинному голові — Цибіну Станіславу Григоровичу.

Цьому одіозному чоловіку близько 50 років, при цьому він обіймає свою посаду вже більше аніж 20 років, хоча він вже давно не є студентом. Його сумнівною репутацією вже зацікавилася прокуратура, а його річна зарплатня з’їдає значну частину студентських профспілкових внесків.

На жаль, дана проблема охоплює не лише один ВНЗ, навпроти в абсолютній більшості університетів голови студентських профспілок – це викладачі. Викладачі та студенти – це дві групи з різними інтересами, які часто суперечать один одним.

І представник однієї групи навряд чи може добре захищати інтереси іншої групи.

Тому бажаємо драгоманівцям здобути впевнену перемогу і повернути профспілку студентам!

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ПРОФСПІЛКА БУДЕ СТУДЕНТСЬКОЮ!, 9.5 out of 10 based on 2 ratings