За словами нашого товариша, який безпосередньо приймає участь в шахтарському страйку, за останню добу було створено страйковий комітет із 8 чоловік (по 2 виборних делегата от кожної страйкуючої шахти) та оголошено основні вимоги шахтарів (на відео). Настрій у людей бойовий, розходитись не збираються до повного виконання керівництвом озвучених вимог. Головна вимога шахтарів – підняття зарплатні в 2 рази.Протестувальники зайняли приміщення шахтного управління (адміністрація «Метінвест» в місті). За словами нашого іншого товариша із сусіднього міста Свердловськ (місто, в якому майже рік тому шахтарі захопили кабінет директора із соціальними вимогами), в цьому місті шахтарі теж починають організовуватись для страйку.

Щодо політичних вимог. 

За словами окремих журналістів від провладних ЗМІ, шахтарі в Краснодоні виголошували сепаратиські заклики та політичні вимоги. Відповідально заявляємо, спираючись на слова безпосереднього учасника страйку. Вимоги шахтарів – виключно соціальні. «Всех, кто начинает говорить про референдум или отделение, выгоняют со сцены и забирают микрофон. Шахтеры говорят, что главное – добиться зарплаты» – Николай из Краснодона.

Відео вимог – http://vk.com/video8710301_168447116

Діюча паразитична влада, яка вже домовилась про розподіли сфер впливу із олігархами, в тому числі і з власником «Метінвеста» Ахметовим, намагатиметься зобразити соціальні протести на Сході та в інших регіонах – як прояви сепаратизму. Будь який протест проти свавілля олігархів та проти злочинної політики нових януковичей стане відтепер «сепаратиським», навіть якщо він проходитиме під українськими прапорами. Нова влада боїться народного гніву більше ніж окупації. Всі ці яценюки, турчинови, тімошенки, тягнибоки розуміють, що народ не пробачить їм безкарності вбивць «Небесної сотні», втрати Криму, «антикризових» законів для пограбування народу, влади в регіонах олігархів та бандитів. Розплата близько, і дуже ймовірно, що прийде вона з українського трудового Сходу.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)