Cx5hHBow4YEМи живемо в суспільстві, поділеному на панів та простий, трудовий народ. Цей поділ визначає все інше в нашому повсякденному житті. І хоча ми звикли не помічати тої нерівності, яка панує навколо, але все ж таки час від часу ми стикаємось із цією реальністю. Подвійна мораль – одна із найхарактерніших ознак соціального поділу. Існує мораль і закон, за якими судять панів (депутатів, чиновників,олігархів) та існують закони та принципи, які діють лише для простого народу. Найвиразніше ця неписана істина проявляється під час ритуального процесу, який чомусь носить назву «правосуддя». І хоча формально суд зажди повинен займати незалежну позицію та бути еталон законності, насправді це просто ще один механізм у величезній машині пригноблення та експлуатації, яким є сучасна держава. Ці «жерці» у мантіях ще зберігають вигляд законності, коли перед ними постає питання покарання простого трудівника, робітника, селянина, студента. Тоді справа ведеться згідно «букви закону». Коли ж вирок має бути винесений представнику панівного класу, або ж тому, хто вірою та правдою служив інтересам цього класу (міліція, прокуратура, спеціальні служби і т.д.), тоді вступає в діє правило «подвійної моралі», і ті закони, що нещадно карають народ, стають простою формальністю для панів. Не вірите? Тоді спробуйте уявити в сучасній Україні, щоб наприклад простий шахтар, який вбив пару-трійку олігархів, помстившись за своє скалічене тяжкою роботою життя, був звільнений судом під домашній арешт? А щоб пенсіонера, який в розпалі люті застрелив 39 народних депутатів (цілу фракцію) через чергову брехню про «покращення життя», не могли б привести до зали суду через «його погане самопочуття та небажання турбувати зайвий раз»? Навряд чи, справді? А ось коли справа стосується командира спеціального підрозділу міліції, який обвинувачується у вбивстві 39 беззбройних громадян, всі ці дива правосуддя цілком можливі.

Прикладом цього є справа Дмитра Садовника – командира роти «Беркуту», підрозділу, який під час подій на Майдані, розстрілював протестуючих. Його, та ще двох працівників спецпідрозділу звинуватили в організації та безпосередній участі в масових розстрілах 18 та 20 лютого 2014 року в центрі Києва. Спочатку їх взяли під варту, але славнозвісний Печерський районний суд міста Києва (рівень корупції та політично вмотивованих справ просто зашкалює) в особі судді Світлани Волкової звільнив людину, яка обвинувачується в розстрілі 39 чоловік, під домашній арешт, безстроково(!!!). Причому згідно умов звільнення підсудний забов’язаний бути вдома тільки з 23.00 до 7.00, а в інший час він може спокійно займатися своїми справами поза стінами домашньої «тюрми». Формальне пояснення такого рішення – наявність у Садовника квартири в Києві і трьох дітей, що ніби то не дозволить йому втекти з під домашнього арешту (а нащо йому тікати, якщо можна спокійно покидати місце свого «арешту» в будь який час). Але справжнім мотивом звільнення є небажання правлячого класу карати тих, хто захищав, захищає та буде захищати далі інтереси панів. Якщо суд сьогодні показово покарає того, хто стріляв противників режиму, то завтра, коли почнеться нова революція, цей режим нікому буде захищати, і стріляти вже ніхто не буде в протестуючих, пам’ятаючи долю Садовника – вірного пса держави. Зрозумівши цей мотив судів та держави в цілому, можна пояснити весь той фарс, який відбувався 3 жовтня в залі Апеляційного суду міста Києва.

В цей день на засіданні мала розглядатися апеляція, подана Генеральною прокуратурою України на рішення суді Печерського суду. Держава в особі прокурора ніби то хотіла покарати Садовника, тому і наполягала на апеляції. Засідання почалося о 12.00. Сам Садовник не прийшов на нього, як пояснив адвокат «за станом здоров’я». Хоча його підзахисного виписали з лікарні за день до суду, він «хитаючись та втрачаючи свідомість» пішов в іншу лікарню і тепер там лікується, але документів, які б підтверджували це, адвокат не пред’явив (окрім якоїсь кардіограми, без пояснень лікарів та висновків експертів). Зі свого боку прокурор подав клопотання про примусовий привід Садовника в залу суду, але подав його усно, забувши (не вже не спеціально?!!) про те, що згідно КПК таке клопотання подається письмово. Це стало приводом для переносу засідання на 2 години. Громадяни, які заповнили залу суду, терпляче спостерігали весь цей фарс і так само терпляче чекали на нове засідання. Коли суд зібрався в друге, прокурор вже підготувався краще, та подав клопотання про примусовий привід. Суд його ухвалив і знову взяв перерву на півтори години для того, щоб знайти та доставити до суду Садовника примусово. Під час цієї перерви в залі та у дворі суду почалися сутички між активістами та працівниками «Беркуту» в цивільному. Напруга зростала, але до серйозної бійки не дійшло.

Фото0591Третє засідання почалося знову з фарсу. За словами прокурора, Садовника не вдалося доставити в залу суду через те, що слідчий не знає, де він знаходиться. І хоча прилади показують, що його браслет для контролю перебування арештованого знаходиться в квартирі, двері працівникам міліції ніхто не відкрив. Смішно було дивитися на те, як виправдовується представник державної структури, яка ще зовсім нещодавно виносила постанови про арешти активістів Майдану в ночі, яка ініціювала закриті судові процесу о 5 ранку, яка давала дозвіл на викрадення підозрюваних. Тоді вони могли виламувати двері та забирати з роботи активістів, а сьогодні не можуть привести в залу суду підозрюваного у вбивстві 39 осіб через те, що той «не відкрив двері». Фарс під виглядом правосуддя. У свою чергу адвокат почав просити суд перенести в черговий раз розгляд справи, на що із залу отримав пару слів та звинувачень у свою адресу. Виявилося, що ці слова настільки вдарили по адвокатській честі, що адвокат почав благати суд про захист від «погроз у свій бік». Зала засідань, переповнена людьми просто вибухнула криками «Ганьба». Суді злякалися, почали втікати із зали, одночасно заявивши про чергову перерву та проведення засідання в закритому режимі. Тепер прокурор, адвокат та судді могли домовитись про «компромісне» рішення. Всі отримали те, що хотіли. Всі, крім тих, хто прийшов до суду відстоювати честь та пам’ять Героїв Небесної сотні. Вони продовжили чекати під закритими дверима зали засідань. І коли нарешті двері відкрилися, судді вже без мантій втекли під охороною міліції, а прокурор, цей захисник «інтересів народу України» відмовився виходити до людей та озвучити рішення. Обурені цим, люди почали штурмувати двері суду, перелякані мєнти все ж таки витягли прокурора до людей, і той із тремтячими руками та зірваним голосом оголосив про перенос розгляду апеляції на понеділок, 6 жовтня, на 14.00. Адвокат та судді вже втекли, а бити прокурора люди не стали. Тому було прийнято рішення розійтися до 6 жовтня. А за цей час сам Садовник спокійно зможе втекти із міста та країни, і за вбивство Небесної сотні знову ніхто не буде покараний.

Про що свідчить вся ця вистава під назвою «правосуддя»?

Лише про те, що нова влада вирішала йти шляхами влади минулої. Правлячий клас готується до нової хвилі протестів, і йому потрібні вірні пси, які б змогли захистити його від революціонерів. Вже створені під виглядом «добровольчих» суто ментівські батальйони для розгону демонстрацій. Вже розпочалися судові процеси проти героїв війни. Командири батальйонів активно вводяться в склад «еліти», продаючись за парламентські крісла та обіцянки міністерських кабінетів. Незгодні або ненадійні просто ліквідуються. Віддавши Путіну Донбас, політикани різного рангу з екранів телевізорів вже заявляють про плани Москви розхитати режим «соціальними бунтами», наперед готуючи грунт для звинувачення будь яких протестів проти панів як «провокацій», «технологій Кремля».

Ми живемо в суспільстві, розділеному на панів та трудовий народ. Пани жадають вічно жити за рахунок народу, а незгодних із такою «державною політикою» карати законом та кулями. Трудовий народ жадає волі та справедливості, і не хоче миритися із свавіллям та пригнобленням з боку панів. Інтереси панів та народу протилежні. Вирішити це протиріччя може тільки революція. І українське «правосуддя» наближає цю революцію.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ПРО ПРАВОСУДДЯ В СУСПІЛЬСТВІ ПАНІВ, 10.0 out of 10 based on 1 rating