Ізраїльські авіаперевізники припинили страйк, який тривав майже два дні і призвів до скасування десятків рейсів. Міністерство фінансів пообіцяло збільшити частку витрат, що компенсуються державою, на забезпечення безпеки з боку компаній-перевізників. Це дозволить керівництву компаній тимчасово утриматися від кроків т.з. «економії» а саме – масових скорочень працівник.Співробітники ізраїльських авіакомпаній у неділю, 21 квітня, почали безстроковий страйк. З 5 години ранку робітники комітетів авіакомпаній «El Al», «Arkia і Israir» паралізували роботу аеропортів. Причиною страйку стало рішення уряду Ізраїлю приєднатися до угоди «Відкрите небо» з ЄС. На думку робітників з Загальноізраїльського об’єднання профспілок «Гістадрут» подібний крок влади призведе до того, що не витримавши конкуренції з боку європейських перевізників, ізраїльські компанії почнуть скорочувати персонал заради економії. Основними вимогами страйкарів було збільшення державних дотацій та гарантії захисту від скорочень. Старйкарі Ізраїлю виявилися непоодинокими у боротьби проти свавілля менеджменту та держави.

Через день, 22.04 найбільша авіакомпанія Німеччини «Lufthansa» так само стикнулася зі страйком своїх працівників. Вимагаючи підвищення зарплати на 5,2 відсотка і гарантій від звільнення співробітників робітники авіагіганта паралізували роботу основних аеропортів. Керівництво компанії не хоче гарантувати збереження робочих місць для всього персоналу, виправдовуючи це кризовою економічною ситуацією на ринку.

«Вони вимагають більше роботи, але обіцяють нам менше грошей» – такі слова можна було почути від робітників.

Ситуація зі страйками робітників авіакомпаній світу свідчить про поширення славнозвісної фінансової кризи. Подолавши межі суто банківських проблем, хвиля скорочень та «економії» докотилась до авіакомпаній. Не бажаючи вірити в обіцянки менеджерів про «тимчасовість» та «загальність» заходів економії, робітники вирішили силою відстояти власні права. Не варто забувати, що послаблення з боку менеджменту та обіцянки держави – тимчасові. Якщо ситуація на ринку продовжуватиме погіршуватись, жодні перемовини не зупинять скорочень та не збережуть зарплати робітників. Тільки продовження боротьби, класової боротьби робітників, гарантує перемогу.

А. Л. 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)