17317Прогресивного оподаткування не буде. Бо якщо збирати більше податків з багатіїв, то «вони заберуть гроші із банківської системи». Та й взагалі, забирати в багатих це «обтяжливо для адміністрування» та «порушує банківську таємницю». Про це в інтерв’ю журналістам заявила народний депутат від «Самопомочі» Тетяна Острікова (http://www.facenews.ua/articles/2014/258411/). На думку обраниці, тема прогресивного оподаткування (це коли у тих, у кого більше грошей, забирають більше податків) зараз «неактуальна». І це в часи тотальної економії, запропонованої урядом «для народу”.

 

Депутат впевнена, що не варто зачапати інтереси найбагатшої верстви українського суспільства, бо у відповідь її представники можуть «вивести гроші із банківської системи». Що в цьому жахливого для країні, в якій 90% е мають жодних депозитів, депутат не пояснила.  Натомість, на думку пані Острікової,якщо так необхідно, то краще зекономити за рахунок тих, хто і так нічого не має.

Більше того, вірна інтересам народу депутат наполягає, що не можна також турбувати капітали вітчизняних багатіїв, розмішені в офшорах. Максимум, на що може насмілитись держава, запитати в урядів офшорних країн про те, чи є у них інформації про українських вкладників. Ні тобі заборони на вивіз коштів, ні тобі боротьби проти ухилення від податків. Все для Батьківщини  – все для вітчизняних буржуїв.

 

Позиція Острікової – типовий приклад того, чиї саме інтереси відстоюють депутати в парламенті України. Показово, що увійшла у Раду Острікова від партії, яка рекламувала себе як «незалежну від олігархів».

А поки парламентарії усіляко намагаються зберегти статки своїх спонсорів в цілості, олігархи продовжують демонструвати шикарне життя «без жодних обмежень» . Так, 16 грудня офіційно стартував попередній продаж апартаментів в найдорожчому житловому комплексі України – «Печерськ-Плаза» (http://meget.kiev.ua/news/view/29219/). За словами власників комплексу, «обсяги заявок на придбання елітної нерухомості перевищили очікування у 2 рази». Буржуї, про яких так піклуються «народні» депутати, вишикувались в чергу для того, щоб придбати елітні квартири. Вартість 1 кв. метра в такому помешканні коштує більше 50 тис. грн. І це в часи так званої економічної кризи.

Рівень розкішного споживання правлячого класу не тільки не зменшився, а навпаки – продовжує зростати. Весь тягар економічних труднощів лягає на плечі найбідніших верств населення. На плечі класу пригнічених та знедолених. Але чомусь про них та їх інтереси депутати мовчать. Це створює ситуацію, коли для всіх пригноблених в Україні існує лише один засіб захистити себе та своє право на життя – класова боротьба. Класова боротьба на роботі, на подвір’ї, в кабінетах начальників та на вулицях рідних міст.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
«Слуги народу» обираючи між інтересами олігархів та простим народом, лізуть в кишені останнього, 10.0 out of 10 based on 1 rating