Наступне слухання апеляційного суду по справі волонтера та добровольця Андрія Сарвіри буде 23-го грудня.

Слухання не відбулось через відсутність потерпілого, який за словами його адвоката раптово 7-го грудня ліг у лікарню на лікування на 10-14 днів… Тому друзі бійця з усієї України, батьки, волонтери та журналісти змогли побачити Андрія у клітці суду протягом 15-20 хвилин.

Бійці Морської піхоти України підтримують Санчеса

Бійці Морської піхоти України підтримують Санчеса

 

Показово, що вже після засідання друзі Санчеса поїхали провідати «потерпілого» Семенчука в лікарні, але виявилось, що замість двох тижнів, Семенчук пробув в лікарні менше доби і вже о 14:00 того ж дня виписався.

Не зважаючи на затягування процесу, батьки Андрія сподіваються  на справедливість суддів.

– Ми сподіваємось на справедливе рішення суду і що Андрія випустять на волю із камери під особисті зобов’язання чи на поруки, – розповіли після короткого засідання батьки Андрія. – Бо не має сидіти, він добровільно пішов на війну і його місце там на передовій, а не гратами… Втім, ми бачимо що процес явно зумисно затягується. Тому просимо, щоб 23-го грудня тут зібралось ще більше людей, які вимагатимуть від суддів справедливого рішення долі Андрія.

У 2008 році в ході сутички на вулиці міста Вінниця, Андрій став жертвою нападу групи нетверезих молодиків. У результаті бійки Андрій отримав струс мозку, внутрішній перелом носа та інші пошкодження. До речі, одним із нападників був син директора м’ясокомбінату «Івановські ковбаси» – Сергій Семенчук.

Батьки тоді ще 19-річного Андрія Сарвіри в міліцію подали заяву на нападників, але кримінальне провадження не відкрили за відсутністю складу злочину. А Андрія звинуватили в нападі на трьох чоловік і нанесенні одному з них тілесних ушкоджень. Головним потерпілим у цьому кримінальному провадженні став Сергій Семенчук, який у результаті бійки отримав поранення обличчя скляною пляшкою. Хоча відбитків пальців Андрія на пляшці так і не знайшли.

Ніхто із свідків бійки у суді так і не підтвердив, що Андрій Сарвіра бив пляшкою Сергія Семенчука. Цікаво те, що товариш бійця, який того вечора тримав пляшку у руках, взагалі зник із справи. А згодом його звільнили від відповідальності у зв’язку з закінченням строків давності, що підтверджується ухвалою суду від 23.01.2015 року, – кажуть рідні.

Санчес на фронті

Санчес на фронті

Із достовірних джерел відомо, що причиною цього може бути те, що його рідні на той момент працювали на непоганих посадах.

У 2012 році Вінницький міський суд, під натиском громадськості, яка розгорнула тоді кампанію із захисту Андрія, прийняв рішення повернути справу на дорозслідування. Впродовж трьох років велося повторне слідство та судовий розгляд.

– 23 вересня 2015 року суддя Ірина Курбатова з Вінницького міського суду винесла вирок і присудила Андрію 5 років позбавлення волі за злочин. Його звинувачують за ст. 121 ч. 1 — умисне тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, чи таке, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій. Необ’єктивність і неправильність цього вироку у тому, що суддя взагалі не проаналізувала ніяких доказів. «Докази» були взяті тільки зі слів потерпілого, а вони повністю суперечать даним, отриманим під час досудового слідства та тим, які зібрала прокуратура. Йдеться про відтворення, очні ставки, огляд місця події, — розповідає адвокат Андрія Валерій Шалагінов.

Бійця відразу в залі суду заарештували, й тепер він перебуває у камері попереднього тримання. І ніхто навіть не звернув уваги на те, що Андрій Сарвіра – діючий боєць АТО. На війну він пішов добровольцем й значиться в складі 81-ї бригади ЗСУ.

“Остання смс від Санчеса: 5 років дали, взяли під варту”, – сказав волонтер.

 

Біографічна довідка Андрія Сарвіри «Санчеса»

Народився у Вінниці 18 липня 1988 року. Після закінчення місцевої школи працював художником-оформлювачем зовнішньої реклами. У 2010 році переїхав навчатися в Київ, поступив до Національного педагогічного університету ім. Драгоманова на філологічний факультет. Паралельно працював у готельній сфері, був метрдотелем.

З самого початку революції на Майдані був активним її учасником. З початком війни пішов на тренувальні курси. У зв’язку із незакритою кримінальною справою тривалий час не міг вступити до лав ЗСУ. Був волонтером 7-ї роти в 93 бригаді ЗСУ. У складі бригади перебував тривалий час у Пісках, Донецької області. Влітку 2015 року перевівся до 5 БТГр 81 окремої аеромобільної бригади ЗСУ добровольцем. Перебував у складі 5 БТГр на передових позиціях в Луганській і Донецькій областях. Зараз в очікування апеляції перебуває в Вінницькому СІЗО.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Суд залишив Санчеса за гратами, 10.0 out of 10 based on 1 rating