Фото0406Протест організували самі мешканці гуртожитку на вул. Вишгородській 23А, яке належить ПАТ ХК «Київміськбуд» (холдинг, 80% акцій якого належить київській громаді). В той же час ці мешканці є працівниками організацій, які належать до структури «Київсьміськбуду». За словами координатора Наталі – мешканки гуртожитку, люди вийшли на протести через те, що їх намагаються виселити з їхніх кімнат. З цього року власник гуртожитку (ТОВ «Перший український експертний центр» що входить до «Київміськбуду») почав вимагати від мешканців підписувати договори, згідно яких ціна за одне койко-місце в гуртожитку складає 665 гривень, а вартість всієї кімнати – 2000-2500 грн./місяць. Раніше мешканці кімнат, які отримали їх як працівники компанії на підставі ордеру на заселення, сплачували лише комунальні послуги. Тепер власник хоче або отримати 2500 за кімнату, або ж викинути людей на вулицю. Більше того, власник змушує платити людей за неіснуючі 30% площі кімнати. Тобто кімнати в старому гуртожитку з невідомих причин збільшилися на третину.

Наталія, мешканець гуртожитку:
«Ми вимагаємо, щоб наші гуртожитки передали в комунальну власність, тоді буде проведена належна інвентаризації приміщень, і ми зможемо жити та працювати спокійно. В іншому випадку нас просто викинуть на вулицю. Після наших пікетів біля КМДА, київська влада надіслала всі необхідні документи на компанію «Київміськбуд» для передачі гуртожитків в комунальну власність. Акціонери «Київміськбуду» проголосували на зборах «за» виведення гуртожитків із статутного фонду організації та їх передачу у власність громади. Але керівництво «Київміськбуду» гальмує процес остаточної передачі гуртожитків, саботуючи рішення акціонерів».

Згідно Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» всі гуртожитки, на які поширюється дія цього Закону (а гуртожитки на Вишгородській 23 А входять до переліку таких об’єктів) підлягають передачі у власність територіальних громад (тобто у комунальну власність). Але через звичну бюрократичну тяганину, не всі гуртожитки відразу ж передаються у власність громад. Власники цих будівель хочуть за цей час намагаються витягнути із мешканців максимальні гроші, вимагаючи від них велику орендну платню та гроші за неіснуючі метри.

Велике прохання до всіх представників ЗМІ допомогти мешканцям гуртожитку на вул. Вишгородській 23а у висвітленні їхньої проблеми. 

Фото0411

Фото0408

Фото0409

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
СЬОГОДНІ БІЛЯ ГОЛОВНОГО ОФІСУ «КИЇВМІСЬКБУДУ» ЛЮДИ ПРОТЕСТУВАЛИ ПРОТИ ЇХ ВИСЕЛЕННЯ НА ВУЛИЦЮ., 7.0 out of 10 based on 1 rating