Через політику національного уряду в Італії закриваються університети, а молоді спеціалісти масово виїжджають за кордон. Витрачаючи мільярди євро на матеріальну допомогу банківським картелям та ведення імперіалістичних війн в Африці, уряди країн ЄС відверто зневажають суспільні інтереси громадян. Прикриваючись брехнею про «необхідність економії» та корисність економічної «аскези» італійські чиновники розпочали компанію по знищенню системи університетської освіти.

За даними самих європейців, з 2008 року фінансування університетів Італії скоротилося з майже 8 мільярдів євро до 5,8 мільярдів. Зниження фінансування більш ніж на 15% загрожує потенційним банкрутством 30 університетам, тобто половині всіх державних університетів. Загальна кількість студентів за останні 10 років зменшилася на 17% або (на 58 тисяч осіб). Ситуація з вищою освітою в країні настільки погана, що згідно даних Організації економічного співробітництва і розвитку Італія посідає 34-е місце за кількістю людей з вищою освітою (серед 36 країн). В країні видатних науковців лише 19% італійців віком від 30 до 34 років мають диплом про вищу освіту! Але подібні цифри зовсім не хвилюють бюрократів. Головне – інтереси крупних фінансових та промислових груп, тобто злочинців в дорогих костюмах.

А всім фанатам життя «по – європейські» в Україні буде цікаво дізнатися, що самі молоді італійці не зовсім (а точніше «зовсім не») задоволені життям у своїй країні. З 2002 року з країни виїхало шукати кращої долі понад 600 тис. чоловік. В основному це молоді люди з високим рівнем освіти, студенти та молоді науковці. Для уряду подібне «переселення народів» тільки на руку, бо країну покидають найпасіонарніщі та найактивніші люди (у випадку найменшої дестабілізації – це потенційні учасники протестів проти влади). Навіть той факт. Що втрачаючи цих громадян, італійські бюрократи втрачають і великі кошти., не змінює політики держави. Приблизно 1,2 мільярди доларів – саме стільки втратила Італія від того, що 243 патенти 50 молодих італійських вчених були отримані за межами Батьківщини. Далі сума тільки зростатиме, і за наступні 20 років втрати можуть вирости до 4 мільярдів доларів.

Ситуації в Італії непоодинока для європейців. Трохи дикувато для українців виглядає той факт, що португальці перебираються шукати роботу в колишні колонії.

«Жителі Португалії, в якій зараз найвищий за три останніх десятиліття рівень безробіття – 12,4%, виїжджають на заробітки в колишні колонії. За даними МЗС Португалії, як мінімум 10 тис. чоловік відправилися в цьому році в багату нафтою Анголу. За станом на 31 жовтня 2011 року, в консульствах в Луанді і Бенгела зареєструвалися 97616 португальців, вдвічі більше, ніж у 2005 році. А число португальців, що переїхали до Мозамбіку за останні два роки, збільшилася на 30-40%. Тому що їм не потрібно реєструватися в консульствах, то про конкретні цифри говорити важко, але вважається, що мова йде про десятки тисяч чоловік».

Тож радимо нашим молодим співвітчизникам добре подумати, чи варто їхати за кордон, коли там місця мало навіть для «своїх» безробітних. Все життя на чемоданах не просидиш. Для молоді в Україні є лише два шляхи. Перший – шукати долі та щастя за межами Батьківщини. Терпіти приниження, зневагу та репресії з боку тамтешньої влади. Або є ще другий шлях – шлях спротиву. Якщо в нашій країні в нас відбирають природне право жити та розвиватися, ми повинні змінити цю ситуацію. Замість безглуздих мрій про «європейський вибір» ми проголошуємо класову боротьбу всім олігархам, чиновникам та політиканам.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)