Близько 500 робітників найбільшого в Україні металургійного комбінату «Криворіжсталь», вийшли на протест проти масового звільнення співробітників підприємства. З 30 тисяч працюючих на «Криворіжсталь», вже в наступному році майже 50 відсотків можуть залишитися без роботи.
Впродовж останніх років керівництво підприємства скоротило близько 20 тис. працівників. Вигадуючи нові причини, робітників відправляли у відпуски «за власний кошт», звільняли за дрібні порушення, а останнім часом для «оптимізації» була вигадана навіть акційна пропозиція, за якої за звільнення робітникам плати гроші.

Хоч у профспілці заводу говорять, що пікети це лише вимушений захід, але продовження подібної політики керівництвом підприємства призведе до радикалізації протестів. Вже через 10 днів робітничий протест може перерости в масштабний страйк, до якого вони обіцяють страйкувати і зупинити роботу «Криворіжсталі».

Нагадаємо, що «ArcelorMittal Кривий Ріг» (ВАТ «Криворіжсталь») – найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема, арматури і катанки. Корпорація Mittal Steel придбала 93,02% акцій ВАТ «Криворіжсталь» на відкритому конкурсі 24 жовтня 2005 року за 24,2 млрд грн при стартовій ціні 10 млрд. грн., після чого меткомбінат був перейменований в «Mittal Steel Кривий Ріг», пізніше – в «ArcelorMittal Кривий Ріг». Після продажу компанії тодішня влада заявляла про «успішну угоду», завдяки якій підприємство буде поступового покращувати власні виробничі характеристики та умови праці для робітників. Але натомість тисячі родин залишилися без жодних шансів на виживання в умовах депресивного регіону.  Тільки соціальний супротив дозволить змінити ситуацію на підприємстві та в місті.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)