В єгипетському місті Порт-Саїд вже п’ятий день поспіль продовжується криваве протистояння між місцевими жителями та поліцією. У відповідь на каміння та коктейлі Молотова правлячий режим використовує сльозогінний газ та вогнепальну зброю.«Ми мусульмани. У нас стріляли теж мусульмани. У нас стріляли танки, я сам знайшов ось це» – саме так описує протистояння один з повсталих мешканців. 

Зіткнення розпочалися в неділю з мирної маніфестації молоді проти переведення до іншої в’язниці 21 футбольного вболівальника, яких засуджено на смерть через фанатську різанину в минулому році.  У відповідь на гасла та критику маніфестантів поліція застосувала зброю. В результаті кілька людей загинуло, десятки поранені. У відповідь протестуючими було спалено поліцейське управління Порт-Саїда. На даний момент протистояння продовжується, кількість жертв постійно зростає.

«Фанатська різанина в Порт-Саїді» сталася 1 лютого 2012 року під час звичайного матчу між місцевими клубами «Аль-Масрі» та столичною командою «Аль-Ахлі». Фанати обох команд під час матчу розпочали бійку, яка переросла в різанину. Від ножових поранень та тисняви на стадіоні загинуло 73 людини та ще близько тисячі було поранено. В місто були введені війська, заарештовано кілька десятків фанатів, з яких 21 особу було засуджено до страти.

Хоча єгипетські ЗМІ, в дуеті з західними «демократичними» колегами в один голос заявляють про суто «футбольні» причини протистояння, насправді конфлікт в Порт-Саїді є продовженням тривалої класової боротьби. Безробітна, принижена владою та поліцією молодь переповнена ненавистю до місцевих олігархів та чиновників. Навіть зміна уряду та прихід до влади ісламістів не змогли вирішити глибинних проблем країни, таких як повальна бідність, безробіття та поліцейське свавілля. Повсталі мешканці Порт-Саїду мають реальну можливість змінити ситуацію в країні  лише в тому випадку, якщо зможуть продовжити боротьбу проти експлуататорів.  Не через вибори, не через компроміс з владою пролягає шлях до свободу. Соціальна та безкомпромісна боротьба проти гнобителів – ось прямий шлях до справедливого суспільства.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)