В Фінляндії з 2016 року буде введено базовий безумовний дохід для всіх громадян.

Кожен мешканець країни буде отримувати від 550 до 800 євро щомісяця, незалежно від соціального статусу, віку, наявності чи відсутності роботи.

Очі бідності

Очі бідності

За словами керівника проекту Оллі Кангаса, громадяни отримуватимуть базовий безумовний дохід без обмежень, але за умови відмови від інших соціальних пільг та виплат.

Концепція базового безумовного доходу стає все більше популярною в Європі та світі. Основна її ідея полягає в тому, що кожна людина має право на регулярний дохід, який виплачується їй державою або іншим інститутом без жодних вимог та умов. Для отримання цього доходу людина не обов’язково має працювати. Сума ББД має бути достатньою для забезпечення базових потреб людини в їжі, житлі, одязі та розвитку.

Незважаючи на постійну критику та звинувачення з боку противників ідеї ББД в «потуранні лінькуватості та небажанню працювати» численні практичні експерименти із введенням ББД в різних країнах продемонстрували однаковий результат. В США, Намібії, Індії, Бразилії, Німеччині введення регулярних безумовних виплат (хоча і на обмежений час та на обмеженій території) призводило до зростання рівня доходів населення, підвищення ділової активності, зростання рівня освіти, покращення здоров’я та падіння рівня злочинності.

Мартін Лютер Кінг про гарантований дохід

Мартін Лютер Кінг про гарантований дохід

Противниками ідеї ББД здебільшого є представники так званої політичної та фінансової «еліти» та її обслуги. Справа в тому, що для забезпечення виплат ББД гроші мають братися або з зовнішніх позичань, що малоймовірно (жодний банків не видаватиме гроші для роздачі їх людям), або ж з кишень паразитичної верстви населення – капіталістів, фінансових пройдисвітів, олігархів та чиновницької корумпованої наволочі. А вони не дуже хочуть втрачати награбовані у трудового народу мільйони та мільярди заради рівного для всіх базового безумовного доходу. Тому варто очікувати на гнівні пости в соц.мережах, статті експертів та гучні заяви про «неекономічність», неринковість та приреченість нової фінської ініціативи.

Нагадаємо, що в Україні, де 80% населення живе за межею бідності, тарифи на комунальні платежі підвищено втричі, зарплатня знизилася вдвічі, а кількість мільйонерів невпинно зростає.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)