Інститут

Інститут

Студенти інститут Бойчука в Києві протестують проти знищення навчального закладу та забудови його території

В жовтні в Києві пройшла серія протесів студентів Інституту декоративно-прикладного мистецтва імені Бойчука. Молоді люди протестували проти планів міністерства освіти ліквідувати інститут, а студентів перевести до іншого закладу. Офіційна причина такого рішення чиновників – відсутність фінансування. Неофіційна – земля, на якій розташовані корпуси та гуртожитки інституту, вже передана забудовникам під будівництва офісних центрів та житлових комплексів. Розібратися в ситуації «Новій іскрі» допоміг студент інститут Бойчука, координатор акцій протесту  – Євген.

Про витоки конфлікту

Справа в тому, що наш інститут хочуть ліквідувати, а студентів  –  приєднати до педагогічного університету імені. Б. Грінченка, без жодного повідомлення, без згоди самих студентів та більшості викладачів, з порушеннями чинного законодавства.

У нас є підозри, що вся справа в землі, на якій стоїть наш інститут.  Вся ця компанія із переведенням – банальне зазіхання на землю. Нас намагаються безкоштовно передати як цілісний майновий комплекс з державної власності до територіальної громади міста Києва. По документам це все дуже схоже на аферу з землею.

Ми не хотіли з цим миритися, тому вирішили протестувати.  Компанія  протесту почалася з приїзду ректора Грінченка до нашого інституту, про цей приїзд ми дізналися випадково, і студентів це обурило, бо про те що нас збираються приєднати до університету Грінченка ніхто зі студентів не знав. Це був перший поштовх, коли ж після трьох приїздів ректора Грінченка ми зрозуміли що нас не чують і нашу думку (те що ми не хочемо приєднуватись) ніхто не збирається брати до уваги, ми почали протестувати та відкрито протистояти приєднанню.

21 жовтня ми провели перший перформанс проти приєднання, це було наступного дня після третього приїзду ректора Огнев’юка (Грінченка).

Чого вимагають студенти?

–  Студенти вимагають збереження незалежності інституту ім. М. Бойчука, та скасування процесу приєднання до будь якого іншого ВНЗ. Адміністрація, в особі виконуючого обов’язки  ректора протистоїть студентам.

Що вже вдалося зробити?

–  . Студентами написано більше п’ятдесяти листів та депутатських запитів, зібрано триста чотири підписи з п’ятсот сорока студентів, які навчаються на денній формі навчання, проти приєднання, а також передано лист на ім’я президента та зібрано підписи батьків, викладачів та творчої громади України за збереження незалежності інституту. Нами подано лист до прокуратури та СБУ, проведено два перформанси (за участі ЗМІ), а також один перформанс на території інституту проти приєднання.

Користь від нашої компанії протесту в тому, що ця проблема поширюється серед громадськості, проте процес приєднання це, поки що, не зупинило. Якщо ж у результаті , нас не почує ні адміністрація, ні міністерство, то більшість студентів заберуть свої документи і перейдуть до інших ВНЗ.

Це буде трагедія для інститут Бойчука. Ми втратимо своїх викладачів та інститут як такий, буде знищено самобутню школу українського мистецтва, студенти не зможуть отримати освіту на яку розраховували, адже аналогів нашому ВНЗ в Києві немає.

Із інформації про інститут:

Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука створено в грудні 1999 року на базі Київського художньо-промислового технікуму. Серед викладачів та  випускників інституту народний художник України, академіки Національної академії архітектури України та Академії мистецтв України, лауреати Національної премії України імені Т. Шевченка, народні художники України. Твори вихованців та викладачів зберігають музеї  Німеччини, Австралії, США, Канади, Італії, Польщі, Росії, Румунії, Угорщини, Японії,  Сирії, Чехії та інших країн.

В 2009 році студенти інституту також виходили на протести. Тоді вони вимагали  звільнення їхнього ректора Володимира Ляхоцького та припинення руйнування інституту. За словами студентів, керівництво навчального закладу під виглядом ремонту руйнувало майстерні, з метою перетворення останнього на коледж та приватизації частини землі.

https://www.youtube.com/watch?t=14&v=mgTesyT3GaA

Тоді студентам вдалося відстояти заклад.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)