10395176_420482171439946_689356311085130573_n«Ми не революціонери. Для нас ця ситуація – вимушена. Вона змушує нас до якихось дій, бо нас дуже образила. Головний чинник, який нами керує – це образа. Нас образили тим, що нас обдурили. Нас образили тим, що підробили наші підписи. Таке ставлення, ніби то «піпл все сховає»

 

Це інтерв’ю із представником ініціативної групи, яка виступає проти забудови, було зроблене 18 січня. З того часу нічого майже не змінилося. Забудова триває, місцева влада ігнорує вирубки лісу, а хлопці в масках та зі зброєю продовжують лякати людей. Приклад забудови на вул. Жмаченко показовий, бо яскраво демонструє новий підхід незаконних забудовників. Вони більше не використовують навіть видимість закону. Без дозволів ріжуть ліс та захоплюють територію яку потім охороняють невідомі молодики із зброєю. А влада та міліція лише прикриває їх від гніву мешканців. Коли планувалася ця забудова, місцевих мешканців навіть не поставили до відома. Їх просто обдурили. Співучасниця злочину – власниця будівельної фірми, яка потім отримала гроші від забудовника, – хитрістю та обманом зібрала підписи мешканців. Коли місцеві підписувалися, їм казали, що це згода на безкоштовний ремонт в під’їздах їхніх будинків. Але насправді їхні підписи потім були використанні депутатом Київради для обґрунтування необхідності вирубати ліс. І хоча кримінальний союз влади, забудовників та тітушек позбавив мешканців лісу, громада задаватися не збирається…

Про обман та підкуп мешканців

Від самого початку у нас не було жодних громадських слухань (проведення останніх все ж таки було заплановано на 24 січня, коли понад 200 сосен вже були спиляні, а посеред ділянки був виритий великий котлован – прим.). Забудовник – ТОВ «ДИСБУД», – знайшов серед мешканців будинків кілька людей, репутація у яких дуже не однозначна. Ці люди пообіцяли забудовнику в обмін на певні привілеї забезпечити «підтримку» мешканців. Вони її забезпечили, тільки обманом. От наприклад так званий ремонт в нашому (весь ремонт – це заміна однієї плитки на іншу в парадній з розбитими дверима) під’їзді зробила мешканка, яка збирала та підробляла на користь забудови підписи місцевих мешканців. Вона була зацікавлена в цій махінації, бо її фірмі забудовник виділив гроші на цей ремонт. Але гроші їй дали на ремонт у всьому під’їзді, а вона лише замінила плитку на першому поверсі.

Як все починалося…

В літку, у серпні місяці 2014 року були збори місцевих мешканців. Був присутній і забудовник. Ми тоді чітко та відкрито висловилися проти забудови, і забудовник сказав, що якщо мешканці проти, то він будуватися не буде. Ну не буде той не буде.

І раптом в кінці з листопада, починають ходити чутки, що одна із місцевих мешканок, пані М. (яка потім робила в під’їздах «ремонт» за гроші забудовника) починає ходити по квартирах і збирати підписи для якогось меморандуму із забудовником. Що це за меморандум, ніхто із місцевих не знав. Були чутки, що нібито хочуть відремонтувати наші під’їзди. За це і підписувалися люди. Як потім виявилося, близько 50 підписів місцевих мешканців було підроблено в цьому меморандумі

Ми не стали чекати та на всяк випадок почали збирати підписи за захист лісу. Обійшли майже всі квартири, квартир 80 із 95 в будинку. Із тих 80 квартир тільки чотири були за забудову. Мотиви різні. Хтось казав, що це робочі місця. У однієї жінки була цікава думка, що наші ж будинки побудували в лісі, то й і іншим треба побудувати. Пані М. була за забудову, та її подруга, якій за її словами пообіцяли відремонтувати дах на останньому поверсі. Але це тільки чотири людини із всього будинку. Коли ми підрахували підписи за збереження лісу, стало зрозуміло, що 87% мешканців будинку проти забудови.  Я особисто майже з кожним спілкувалася.

«Одна справа, коли людина свідомо погоджується із забудовою. Це її право. Але коли людину просять підписати папери нібито в підтримку ремонту в під’їздах, а виявляється, що підпис цей ставиться за будівництво – це шахрайство».

Захисник забудовника - депутат Києвради Велімовський

Захисник забудовника – депутат Києвради Велімовський

І тут на останній в 2014 земельній комісії в Київраді розглядається наше питання. На цій комісії подається проект рішення про передачу цієї дільниці лісу біля нашого будинку до лісопаркової зони. Але встає депутат Велімовський і каже, що він має результати опитування мешканців, згідно якого 87% за забудову (!!!). І якщо мешканці за, то не можна передавати цю ділянку до лісопаркової зони. Звідки він взяв цю цифру, ми не зрозуміли тоді. На земельній комісії, через те, що питання спірне, головою було прийнято рішення передати його на розгляд екологічної комісії. Ця комісія має вирішити, чи можна тут будувати, чи ні. Ну мешканці зітхнули з полегшенням, бо поки екологічна комісія розгляне, будівництва не буде. Це був вівторок, тиждень до нового року, і буквально через три-чотири дні, зранку починається вирубка лісу. Ми не могли зрозуміти, як це так. Екологічної комісії ще не було, бо вона мала вже в 2015 році збиратися. Ніякого іншого засідання теж не було. Як можна було почати вирубку, коли це питання стояло лише на розгляді. До речі спаплюжена забудовником територія є буферною зоною (зоною екологічної безпеки) згідно генплану Києва. Рішення про вилучення цієї ділянки з зеленої зони може приймати лише вища законодавча влада, і наскільки мені відомо, такого рішення в парламенті не розглядалось.

«Міліцію викликали, вона казало, що у забудовника все законно. Приїхав депутат Велімовський, теж сказав, що у них всі документи є на руках»

На самій ділянці, де вирубали ліс, зараз великий котлован. Будівельники залишили лише доріжку, для того, щоб техніка могла проїхати. Вони навіть не дали нам зайти на території, щоб ми могли подивитися, скільки саме дерев було зрізано.

Обіцянки – цяцянки

Для того, щоб заспокоїти гнів мешканців, забудовник на початку пообіцяв нам багато. Обіцяв виділити гроші на ремонт трьох будинків, побудувати дитячий майданчик, пообіцяв облаштувати паркову зону, поставити лавки, освітлення і кювет. Для того, щоб підтвердити свої наміри, забудовник навіть підписав меморандум із мешканцями, але на даний момент із перерахованого, було зроблено лише невеличкий ремонт тільки в одному під’їзді. В сусідньому будинку самі мешканці не дали забудовнику робити ремонт, побоялися, що буде зроблено як в нашому під’їзді, коли стару якісну плитку замінили дешевою та ненадійною.

Інший випадок. Мешканці із забудовником домовилися провести громадські слухання, на яких буде вирішуватися питання забудови. Забудовник висвітлить свою позицію, місцева громада – свою. Люди проголосують, і як буде вирішено, так і буде далі. Однією з умов цих громадських слухань було те, що впродовж двох тижнів до дня слухань, поза парканом забудови не буде вестися жодних будівельних робіт. Але вже на наступний день після цих домовленостей, забудовник завіз під наші будинки щебінь, зняв грунт та засипав погреби місцевих мешканців землею. Все це робиться для того, щоб почати облаштовувати парковку. Уявляєте, вони хочуть впритул до нашого будинку зробити парковку на 60 місць. Де? Там дерева, там великі сосни.

Звичайно, що мешканці дуже обурилися цим фактом. Ми почали боронити цю територію. Як тільки приїзжали будівельники на тракторі, мешканці їх зупиняли, навіть кидалися під ковші. Викликалася міліція, але як тільки вона через сорок хвилин приїзжала, будівельники відразу ж забиралися з місця. Але коли міліція забиралась, техніка поверталась, і все починалося знову.

Група підтримки забудовника

Є група людей із місцевих, яка підтримує забудовника. Так, в сусідньому будинку за забудову пані, яка володіє стоянкою. В нашому будинку це пані М…, яка має свою будівельну компанії та яка за гроші забудовника робила цей ремонт в під’їздах. Є пані, яка володіє МАФами, ще одна пані хоче в новобудові відкрити фітнес-клуб. Ці люди активно захищають вирубку лісу. Коли місцеві проводили останні збори, то група осіб на чолі із пані М… намагалися зірвати їх. На самому початку зборів ці захисники забудови просто викинули купу сміття посеред місця зборів. Як вони пояснили, це була не провокація, а флешмоб за те, щоб ліс спиляли, бо там сміття.

Ліс справді дуже засмічений. Але ж проблема в тому, що ця територія в оренді ТОВ «ДІСБУДУ», і це вони, як орендар, повинні слідкувати за чистотою та порядком в цьому лісі. Виходить, що забудовник умови оренди не виконує. Також сміття в лісі багато через місцеві «наливайки». Якби не було поряд із будинком МАФів, в яких продається алкоголь (власниця МАФів теж за забудову – прим.), тоді не було б і сміття, і не було б криміналу в лісі. Поряд розташований технікум та гуртожитки. Неповнолітні діти йдуть з навчання та заходять до цих МАФів, купують алкоголь, а потім виникають проблеми із криміналом. Місцеві мешканці багато разів робили толоку та прибирали цей ліс, але його все одно швидко засмічують.  Забудовник та його група підтримки нас, місцевих мешканців, звинувачують в тому, що ліс засмічений. А як вирішення ситуації  – пропонують ліс просто залити бетоном, і тоді там буде чисто.

Про владу

Місцева влада виключно на стороні забудовника. Як виявилося, цей шматок землі отримала в 2007 році під забудову донька тодішнього (за часів Чернівецького) голови Київзеленбуду. Тут корупційна схема діє з самого початку. Тому мабуть вони так бояться розголосу. Чиновники приходять на забудову, дивляться, та їдуть назад. Забудовник як будував так і будує.

Про «громадську» варту та «тітушко – охорону»

Найманці забудовника - "громадська" варта в масках

Найманці забудовника – “громадська” варта в масках

До речі бачите цих хлопчиків (показує на молодиків в бронежилетах та з гумовими палицями, які прогулюються по подвір’ю – прим. журналіста)  – це охорона забудовника. Вони ходять по всьому периметру забудови, по наших подвір’ях. Я не знаю, кого вони охороняють, сподіваюсь що нас. Вони змушують місцевих нервувати, бо озброєні палицями та травматичною зброєю.  Весь час вони колами ходять навколо будинків. Правда ще не було жодного випадку, щоб вони на когось напали чи образили. Але те, що навколо нас ходять люди зі зброєю, змушує нас трохи нервувати. Ми зверталися до депутата, і вона подавала запит щодо цих охоронців. Зараз ми чекаємо на відповідь, хто вони такі і  чи мають вони на це право.

Старі знайомі ще з Майдану - "тітушки" забудовника

Старі знайомі ще з Майдану – “тітушки” забудовника

Разом із хлопцями в масках забудовника охороняє «Громадська варта» Дніпровського району. Що вона робить тут, невідомо. Їх тут чоловік 20, але якщо намічається якась конфліктна ситуація, їх протягом кількох хвилин їх стає багато. Це ДНД (дільнична народна дружина), вони нам так офіційно представились. Коли був перший день вирубки, представники цієї ДНД викручували жінкам, які хотіли зупинити вирубку, руки, вели себе доволі агресивно. Також був момент, коли місцеві мешканці зібралися третього січня та на заборі хотіли написати «Ні – забудові, так – лісу». Тоді молодики в масках з цієї варти схопили людину, яка малювала, та викрутили їй руку так сильно, що довелося викликати швидку. Ми подали заяву в міліцію, але людина отримала травму, а слідчі поки мовчать.

Будемо боротися до кінця…

«Якщо ми не зупинимо забудову, весь цей масив, а це майже 8 гектарів лісу, вирубають».

Ми будемо боротися і далі, але нам дуже потрібна допомога. Особливо журналістів. Ми зверталися на телебачення, до ЗМІ. Але дехто із журналістів відверто сказав нам, що в них є наказ нас не висвітлювати, а деякі канали просто проігнорували нас. Був навіть один канал ,який взагалі зробив сюжет про підтримку місцевими вирубки лісу та забудови. Цей канал, здається «Перспектива» – належить людині, пов’язаній із забудовником. В цьому сюжеті було сказано, що мешканці чекають на цю забудову, як на манну небесну, і без неї не можуть жити. Але це не правда. Ми створили ініціативну групу, в нас для координації є група в Фейсбуці (https://www.facebook.com/groups/Zhmachenko28/).

Ми намагаємось зберегти цей ліс законними шляхами. Зараз заведено дві кримінальні справи: за вирубку лісу та за фальсифікацію підписів мешканців. Вони вже зареєстровані, в нас є витяг із Єдиного реєстру.

Ми не хочемо забудови.  Зараз наша група збирає підписи для того, щоб влада міста перевела цю лісову ділянку в паркову зону. Зараз в нас є більше 100 підписів. Потім ми хотіли б створити тут рекреаційну зелену зону, щоб діти могли спокійно гуляти та відпочивати. На цій ділянці, за нашою задумкою, має бути створений спеціалізований дитячий парк з особливим режимом: жодного алкоголю чи тютюну, зі спеціальним приміщенням де мати може спокійно погодувати та пеленати дитинку.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
Інтерв’ю із мешканцями будинку на вул. Жмаченко, 7.8 out of 10 based on 4 ratings