В суботу, 23 лютого в столиці Іспанії пройшли масові протести проти  політики економії, яка запроваджується урядом країни. «Фінансовим переворотом» називають іспанці те, що «демократично обраний» уряд рятує мільярди олігархів за рахунок простих робітників та службовців. Не бажаючи терпіти подібне знущання,люди вийшли на шлях відкритої соціальної боротьби.За даними поліції, основна частина акцій в Мадриді проходила мирно біля будівлі парламенту Іспанії, фондової біржі і фешенебельного готелю Ritz. Однак вже ближче до ночі частина протестуючих не побажала розходиться по домівках, після чого почалися зіткнення з поліцією. Найбільш гостра ситуація складалася в районі залізничної станції Аточа, куди були направлені посилені наряди.У департаменті охорони здоров’я Мадрида повідомили, що в ході заворушень травми отримали 40 осіб, 12 з них поліцейські. Стан здоров’я всіх потерпілих не викликає побоювання лікарів.

Через хижацьку політику уряду, спрямовану на захист інтересів банкірів та європейських олігархів, страждають мільйони простих іспанців. Славнозвісна «професійність» європейських політиків призвела до того, що чверть всієї молоді країни сьогодні не має роботи, власного житла та самоповаги. В IV кварталі 2012р. економіка країни скоротилася на 0,6%, а за підсумками всього минулого року – на 1,3% в порівнянні з 2011р.

Через аналогічні причини два роки тому почалися масові протести молоді в Єгипті, Тунісі та інших країнах  Північної Африки та Близького Сходу.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)