10423263_672880152782369_7968910692397381186_nМи вже неодноразово писали про ситуацію, яка склалася в одному з мікрорайонів міста Києва – в Корчуватому. Місцеві мешканці впродовж двох років живуть в стані небезпеки через одного ділка, який поряд із житловим масивом відкрив підприємство з виробництва кормів для тварин. Це підприємство – ТОВ «Агрохолдінггруп» впродовж року за мовчазної згоди місцевих депутатів та чиновників скидало в повітря тонни забруднюючих речовин.Постійний сморід, зростання захворюваності серед корчуватців на легеневі хвороби, цинічність чиновників та власника виробництва – все це тривалий час розпалювало гнів громадян. Останньою краплею стала загадкова загибель близько 2 мільйонів риб у місцевому ставку. Підозра відразу ж пала на славнозвісне виробництво ТОВ «Агрохолдінггруп». Люди перейшли від споглядання до боротьби проти паразитів, які труїли їм повітря та життя.

Спочатку громада корчуватців створила ініціативну групу та взяла курс на паперову боротьбу. Майже рік писалися листи на всілякі інстанції. Запити до депутатів. Люди збирали тисячі підписів за закриття підприємства, зверталися до власника, але все було марно. Чиновники відмовлялися допомагати, посилаючись на «закон», а власник-капіталіст взагалі відмовився спілкуватися, обравши погрози та залякування як єдиний метод взаємодії із мешканцями. Ситуація кардинально змінилася після подій 5 червня, коли близько 300 мешканців взяли штурмом підприємство, змусили зупини роботи та спіймали власника підприємства. Пам’ятаючи приклад Майдану, чиновники та місцеві депутатики так перелякалися активних дій громади, що вже наступного дня було скликано круглий стіл за участі всіх сторін для обговорення ситуації (до цього, нагадаємо, майже рік жодна пика депутатська не звернула увагу на проблему мешканців).

На цій зустрічі власник знову виявився правим, бо якимось дивом отримав дозволи на отруювання людей. А на випадок повторного штурму, цей вугор винайняв бандитів під вивіскою «волинської сотні самооборони», які зі зброєю кілька днів патрулювали територію підприємства. І хто знає, як би це все закінчилося, якби не рішучість громадян та тверде бажання громади навести лад власними руками на своїй землі.

«Або закриваєте ви, або закриємо ми» – так було сформульовано позицію мешканців мікрорайону. Чиновники з переляку (мабуть це найкраща техніка мотивації цих паразитів із владних кабінетів) стали на сторону громади. На 24 червня було запланована проведення Громадських слухань, на яких мало обговорюватись питання про закриття небезпечного підприємства ТОВ «Агрохолдінггруп» та пошук винних у загибелі риби у ставку.

Але знову почалися погрози на адрес активістів, провокації. Чиновники, відійшовши від переляку потроху почали затягувати процес остаточного рішення. Так, Голосіївська РДА, до компетенції якої належить мікрорайон Корчувате, в останній момент вирішила перенести слухання «для вивчення і аналізу додаткових документів, які мали надійти від відповідних інстанцій».

Знаючи ціну обіцянкам чиновників, громада на себе взяла ініціативу провести Громадські слухання, самостійно, без «допомоги» чиновників та депутатів. У вівторок, 24 червня, на вулиці, біля місцевої школи зібралося близько 200 представників громади, які вимагали лише одного – закрити шкідливе виробництво та покарати винних у загибелі риби. Зрозумівши, що все може бути вирішено без них, на слухання швидко прибігли депутати міської ради та місцеві чиновники. Був представник і власники ТОВ «Агрохолдінггруп». Довгих дискусій не вийшло, бо зрозумівши рішучі наміри громади, і власник, і місцеві бюрократи погодились з вимогою мешканців.

За результатами слухань було вирішено – виробництво забирається геть із Корчуватого (люди дали капіталісту 4 тижні на збори та переїзд), винні у загибелі риби мають бути знайдені та покарані (або чиновниками, або ж вже громадою самостійно).

А для того, щоб хитрий капіталіст знову не домовився із продажними чиновниками, громада вирішила підписати, «в найближчі пару днів має бути підписаний меморандум про закриття підприємства за підписами всіх сторін, а також депутатів Київради», який буде офіційно і зачитано на засіданні Київради 03.07.14.

Досвід мешканців Корчуватого ще раз засвідчив, що вирішити проблему можна тільки самостійно. Політики, чиновники і депутати навіть від самих «чесних та щирих» партій завжди вважатимуть для себе вигіднішим домовитись із капіталістом, а ніж допомагати людям. Вони не захисники народу – вони його експлуататори.

У громади головний інтерес – гідне та вільне життя в справедливому суспільстві, у капіталістів та бюрократів інтерес протилежний – жити за рахунок громади, покірної та мовчазної. Не може ніяких бути компромісів між цими двома інтересами. Між ними точиться боротьба, яка не стихає ні на мить. Дотепер в нашій країні саме громада чомусь постійно залишалася з поразкою, віддаючи паразитам свою працю, свою землю, своє здоров’я та життя. Але приклад громади Сірецького гаю, приклад громади Корчуватого, приклади ще десятків громад по всій країні показали, що нарешті і пригноблені почали поступово відвойовувати своє право на вільне та гідне життя.  Нехай поки що локально, із великими складнощами, але виборювати крок за кроком, впевнено та неухильно. І боротьба ця буде точитися до того часу, коли  вся влада, власність та воля не перейде із заплямованих кров’ю рук соціальних паразитів до рук трудового народу, до рук громад.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)